استقبال گرم هوش مصنوعی از توسعه دهندگان جهان و تحول برنامه نویسی

استقبال گرم هوش مصنوعی از توسعه دهندگان جهان و تحول برنامه نویسی

هوش مصنوعی و یا همان Artificial Intelligence تقریبا همه ی ابعاد زندگی بشر را دگرگون کرده و روی همه ی زندگی های اثر گذاشته است. حتی طوری شده که فیزیکدان معروف دنیا استفن هاوکینگ می گوید: “زندگی بشر به دست همین هوش مصنوعی که ساخته است به اتمام خواهد رسید”.

با ویندوزسنتر همراه باشید.

هوش

دو رهبر در زمینه ی هوش مصنوعی ادعا کرده اند در حال سورس آزاد کردن بستر های هوش مصنوعی خود هستند. یعنی می خواهند بستر هوش مصنوعی و آزماشگاه های خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

بعد از سرمایه گذاری های بزرگ روی محیط های قدرتمند و پر هزینه ی سبیه سازی به عنوان آزمایشگاه های هوش مصنوعی وتحقیقات آن بخش آزمایشگاهی گروه DeepMind Lab از گوگل روز شنبه ی هفته ی جاری اعلام کرد که تکنولوژی آزمایشگاهی خود را به شکل سورس آزاد و رایگان در اختیار موسسه های علمی دنیا قرار می دهد تا استفاده کرده و به توسعه هوش مصنوعی کمک کنند.

هوشبا این اتفاق همه ی دنیا می توانند تا حدودی از تکنولوژی های گوگل برای امور تحقیقاتی استفاده کنند و همواره به توسعه ی این پلتفورم کمک کنند.

DeepMind آزمایشگاه خود را برای مدتی استفاده می کرد بدون آن که هیچ گونه خبری از نتایج علمی و تحقیقاتی آن به بیرون نشان دهد و همواره مخفیانه کار می کرد و از انتشار نتایج علمی خودداری می کرد. این متن گفته ی اعضای تیم DeepMind می باشد که در یک پست آنلاین منتشر کرده اند. اسامی اعضایی که این مطالب را نشر داده اند به این صورت است: چارلی بی تیه و استیگ بترسن و شان لگ.

هوش

با سورس آزاد کردن ان تکنولوژی و این سرویس از جانب این گروه انتظار می رود تا توسعه دهندگان با استفاده از این موقعیت و این آزمایشگاه های معتبر و قدرتمند تغییر و تحولات زیادی را در جهان هوش مصنوعی ایجاد کنند و نقطه ی عطفی در جریان هوش مصنوعی با افزایش امکانات و تجهیزات و یادگیری ماشین رخ دهد.

به علاوه گروه DeepMind با همکاری شرکت تسلا Tesla CEO در روز دوشنبه از تمام برنامه نویسان دنیا دعوت کردند تا از این پلتفورم جهانی استفاده کنند و به نوبه ی خود موجبات توسعه ی هوش مصنوعی را فراهم کنند. این دو شرکت اذعان داشتند که هوش مصنوعی جهان به مراتب باید قوی تر از هوش مصنوعی منحصر به یک شرکت باید باشد.

هوش

امید است همه ی استعداد های نهفته ی دنیا در مورد هوش مصنوعی و توانایی های آن با این بستر هویدا شود. گروه DeepMind اعلام کرده که با این هدف قصد داشته ماموریت اصلی هوش مصنوعی را به اجرا در بیاورد. این ماموریت این است: سعی شده است تا باهوش مصنوعی یک عامل هوشمند طراحی و ساخته شود که قابلیت انعطاف و تغییر کاربری دارد. این عامل باید بتواند تمام تجربه های خود را در اختیار دنیا قرار داده و محیط های سخت و ناشناخته را سربع تر و امن تر برای بشر کشف و ماموس کند.هوشدانشمندان زمینه ی کامپیوتر همواره سعی کرده اند تا ماشین هایی بسارند که با الگوریتم هایی به یادگیری بپردازند ولی این روند خیلی کند بوده است. در سال های اخیر این روند نسبتا بهتر شده است اما هنوز جای کار بسیار دارد. این گفته ی آقای آدام ماته ای پروفوسور علوم کامپیوتر دانشگاه Purdue در این رابطه است.

آموزش سریع گسترده

بدیهی است که این آزاد شدن سورس هوش مصنوعی از جانب یکی از بزرگ ترین گروه های هوش مصنوعی یعنی گوگل باعث خواهد شد تا دنیایی از آموزش ها در محیط هوش مصنوعی برای همه فراهم شود. این یعنی آموزش هوش مصنوعی راحت تر و سریع تر پیش خواهد رفت.

هوش

تهدید نسل بشر

رشد بیش از حد تکنولوژی و هم چنین هوش مصنوعی و ساخت ربات ها و سیستم های بسیار هوشمند شاید روزی به خطری بلقوه برای انسان تبدیل شود. چرا این ابزار های همه ی هوشی که لازم برای بقا دارند فراهم می بینند و اگر از کنترل خارج شوند سخت می شود بار دیگر آن ها را مورد کنترل قرار داد. و اگر این اینکه یعنی امنیت در ان ها مورد بحث و زمینه سازی قرار نگرفته باشد می توانند موجب خسارات بسیاری شوند و در حالت بد هم می توانند موجب شاید سازنده ی خود بشوند.

هوش

نتیجه گری:

معلوم شده است که نمی توان روی هوش مصنوعی به عنوان یک عامل کاملا تحت کنرل نگاه کرد و ان عامل در مواردی اگرچه کار ساز و مفید است اما می تواند در مواردی مثل موضوعات نظامی و تهدیدی بسیار هم خطرناک ظاهر شود. اولین تهدید هایی که هوش مصنوعی برا بشر در عصر جاری فراهم کرده بد افزار هایی است که اقدام به نفوذ به انواع حساب های کاربری می کنند. این تنها شروع کار است و شاید هوش مصنوعی روزی جان انسان را تهدید کند نه مال اورا. در هر حال زنگ خطر به صدا در آمده است.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: TechNewsWorld[/column]

 

بهزاد باقری وب‌سایت
دانشجوی ترم آخر مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تبریز.۲۳ ساله.برنامه نویسی اندروید و ای اس پی دات نت.دوستدار مایکروسافت.تمایل به یادگیری .خلاق.مسئول.برنامه ریز.دقیق.علایق:شنا.فوتبال.پلی استیشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.