نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام تایپ یک متن تخصصی، رسمی و یا علمی، نیاز به وارد کردن کارکتر های ویژه یا بهتر بگوئیم، علائم ویژه باشید. برای مثال پس از درج نام یک کمپانی ثبت شده، علامت ® مورد نیازتان باشد. راه چاره برایتان فراهم است اما شاید استفاده از آن زمان بر باشد که در اینجا پس از آموزش اولیه، به نحوه استفاده ی سریع از این علائم می پردازیم:


  • برای مشاهده ی تمامی کارکترهای ویژه در ویندوز ۷، ابتدا در قسمت سرچ ویندوز عبارت charmap را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید.

۲۱

  • این قسمت بصورت انتخابی از پوشه ی System Tools از بخش Accessories منوی استارت نیز قابل دسترسی است.

۲۳

  • حالا تمامی علائم و کارکترهای ویژه ی قابل استفاده در ویندوز برای شما به نمایش در می آید. با دو بار کلیک روی هر کدام و انتخاب گزینه ی Copy، می توانید آن را در متن نوشتاری خود منتقل کنید (paste).

۲۲۲

  • برای استفاده ی سریعتر از هر گونه کارکتر ویژه، همانطور که در تصویر مشخص شده، برای هر کارکتر یک کد دستوری اختصاص داده شده است که در هنگام تایپ کردن، با فشردن و نگه داشتن کلید Alt و وارد کردن کد عددی مربوطه و آزاد سازی کلید Alt، همان لحظه کارکتر ویژه ی مورد نظر شما، در متن نوشته می شود. با به حافظه سپردن علائمی که زیاد در هنگام نوشتن از آنها استفاده می کنید، می توانید در وقت خود صرفه جویی زیادی نمایید. اگر کارکتر مورد نظر شما بدون کد دستوری بود، با مرجعه به این وب سایت ، تمامی کد های نوشتاری با Alt را دریافت کنید.

altcodes

قابل ذکر است که این روش برای تمامی قسمت های ویندوز و حتی نرم افزار های نصب شده کار خواهد کرد.

این آموزش بصورت اختصاصی© توسط ویندوزسنتر® برای شما عزیزان گرد آوری شده است.

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour