امروز Monday 27 May 2019

ادغام دستیار صوتی کورتانا با مراحل راه‌اندازی اولیه ویندوز 10 در جدیدترین بیلد داخلی

ادغام دستیار صوتی کورتانا با مراحل راه‌اندازی اولیه ویندوز 10 در جدیدترین بیلد داخلی

شرکت مایکروسافت به دنبال بهبود تجربه کاربری از سیستم‌عامل ویندوز 10 است و به همین جهت، بر روی قابلیت‌های جدیدی کار می‌کند که انتظار داریم بخشی از آن‌ها با به‌روزرسانی عمده بعدی این سیستم‌عامل، عرضه شود. به‌تازگی، گزارش شده است که در هنگام نصب بیلد داخلی جدید سیستم‌عامل ویندوز 10، دستیار صوتی کورتانا در تمامی مراحل راه‌اندازی اولیه حضور دارد و با دنبال کردن دستورات صوتی‌ کاربر به وی کمک خواهد کرد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

در آخرین بیلد داخلی سیستم‌عامل ویندوز 10 مایکروسافت، یک حالت جدید OOBE (مخفف out of box experience) به صورت پیش‌فرض وجود دارد که به کمک دستیار صوتی مایکروسافت کورتانا، دستورات صوتی مختلف کاربر تشخیص داده می‌شود و مراحل راه‌اندازی سیستم‌عامل ویندوز 10 براساس دستورات مختلف مانند Next و … پیش خواهد رفت.

امکان استفاده از صفحه‌کلید و ماوس برای راه‌اندازی اولیه، هم‌چنان وجود دارد

کورتانا

با این‌حال، حضور هرچه بیشتر دستیار صوتی کورتانا در سیستم‌عامل ویندوز 10 چندان تعجب‌برانگیز نیست زیرا مایکروسافت، تلاش می‌کند تا دستیار صوتی کورتانا به یک دستیار صوتی موثرتر تبدیل شود و به همین جهت، تصمیم دارد تا از دستیار صوتی کورتانا در بخش‌های بیشتری از سیستم‌عامل ویندوز 10 استفاده نماید. البته اگر چندان تمایلی به پیش‌بردن مراحل راه‌اندازی سیستم‌عامل ویندوز 10 با دستورات صوتی خود ندارید، می‌توانید هم‌چنان از صفحه‌کلید و ماوس استفاده نمایید یا در صورتی‌که دستگاه شما به یک نمایشگر لمسی مجهز است، با لمس گزینه‌ها بین صفحه‌های مختلف برای راه‌اندازی اولیه ویندوز 10 جابه‌جا شوید.

کورتانا

هم‌چنین، گزینه‌هایی برای غیرفعال‌سازی و فعال‌سازی دستیار صوتی مایکروسافت کورتانا یا تنظیم صدا وجود دارد و مایکروسافت، رابط‌کاربری مراحل راه‌اندازی سیستم‌عامل ویندوز 10 را بهبود داده است. البته در حال‌حاضر، چندان مطمئن نیستیم که این ویژگی در بیلد بعدی اینسایدر ارائه شود و به احتمال زیاد، این تغییرات در هنگام عرضه نسخه نهایی به‌روزرسانی Creators Update قابل مشاهده خواهد بود.

کورتانا

درباره دیگر تغییرات احتمالی که در تجربه راه‌اندازی اولیه سیستم‌عامل ویندوز 10 صورت گرفته است، اطلاعات بیشتری ارائه نشده و تنها می‌دانیم که شرکت مایکروسافت، به دنبال ادغام دستیار صوتی مایکروسافت در مراحل راه‌اندازی سیستم‌عامل ویندوز است. با این‌حال، گمان می‌کنیم که مراحل راه‌اندازی اولیه سیستم‌عامل ویندوز 10 در مقایسه با گذشته، چندان متفاوت نباشد و در این مراحل، کاربر باید نام‌کاربری خود را وارد کرده و رنگ مدنظرش را مشخص نماید. هم‌چنین، دیگر صفحات نیز به تنظیم زمان، تاریخ و موارد مشابه اختصاص خواهد یافت.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: Windows Central[/column]

محمد جهانی وبسایت شخصی
یک عاشق دنیای فناوری و هر گجت جدید و تازه‌ای :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.