امروز Monday 20 May 2019

اختصاصی : نگاهی به ویژگی های آخرین آپدیت WhatsApp ورژن ۲٫۱۲٫۶۰٫۰

اختصاصی : نگاهی به ویژگی های آخرین آپدیت WhatsApp ورژن ۲٫۱۲٫۶۰٫۰

کمپانی WhatsApp Inc. در تاریخ ۶/۲۳/۲۰۱۵ آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن WhatsApp ارائه کرده است که ورژن جدید آن شده است. همان طور که در این لینک خدمتتان توضیح داده شد این آپدیت دو قابلیات ارسال آهنگ و امکان برقراری تماس می باشد که این موارد در سیستم عامل های دیگر چندیست اضافه شده است و برای سیستم عامل ویندوزفون در دست تست بود که اکنون به اپلیکیشن اضافه گردیده و می توانید از آن استفاده نمایید. توجه داشته باشید چند قابلیت دیگر و جزئی هم به همراه این اپلیکیشن اضاف شده است که در ادامه خدممتان توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

WhatsApp Calling (امکان تماس در اپلیکیشن) :

 • این مورد در سایر سیستم عامل ها عرضه شده بود که کاربران ویندوزفونی ناراحت از اینکه چرا در نسخه ی ویندوزفونی اپلیکیشن این قابلیت وجود ندارد اما کمپانی WhatsApp Inc حدود چند هفته است که این مورد را برای اپلیکیشن اضافه کرده بود که فقط تستر ها می توانستند از آن استفاده کنند و بلاخره با این آپدیت آخر این مورد اضافه گردید. توجه داشته باشید برقراری تماس مرتبطی با اوپراتور تلفن همراه شما ندارد و فقط از اینترنت استفاده خواهد کرد و از هزینه ی دیتای شما کسر خواهد شد که به طور تقریبی می توان گفت در هر ۱ دقیقه حدود ۳۰ KB دیتا مصرف خواهد شد. این تماس چون از سوی دکل نیست و برقراری با BTC انجام نمی گیرد حتی اگر شخص مورد نظرتان در کشور های دیگر باشد سریع تماس وصل می شود ولی توجه داشته باشید اگر سرعت اینترنت شما و شخص مورد نظرتان بالای ۱۰KB بر ثانیه باشد وقفه ی صوتی نخواهید داشت به نحوی می توان گفت در هر سه حالت ۲G . 3G LTE . WIFI می توانید تماس خود را بر قرار کنید. برای برقراری تماس فقط کافیست شخص مورد نظرتان را انتخاب و در پایین صفحه گزینه ی Call و تماس برقرار می شود همچنین می توانید در به قسمت پروفایل وی رفته و بر روی گزینه ی call کلیک کنید تا تماس برقرار شود. اگر بخواهید تاریخچه ی تماس هایتان را ببینید از منوی اصلی تب Calls را انتخاب کنید. در این تب تعداد تماس ها ، تاریخچه ، ساعت ، تماس ورودی و خروجی و … وجود دارد و اگر خواستید تعدادی از آنها را حذف کنید انگشت خود را بر روی آن نگه دارید و گزینه ی delete و اگر خواستید تمامی آن تماس ها را حذف کنید در گوشه ی پایین گزینه ی ” … ” سپس delete call history را انتخاب کنید. توجه داشته باشید این قالیت در سیستم عامل ۸ به بالا امکان پذیر است.

توجه داشته باشید اگر در هنگام تماس پیغام that I need to update my Whatsapp یاneed to update the app to receive WhatsApp calls. را دریافت کردید به این معناست که شخص مورد نظرتان اپلیکیشن را آپدیت نکرده است و می بایست آن هم همین ورژن را نصب کند تا تماس برقرار شود.

۳

تماس خروجی:

در هنگام تماس خروجی چند گزینه مشاهده می شود که خدمتتان توضیح می دهیم:

Message : با انتخاب این گزینه می توانید در هنگام تماس مجدد وارد اپلیکیشن شد و با دیگر مخاطبین پیام داد. پیشنهاد می شود اگر خواستید از این قابلیت استفاده کنید حتما در تماس هایتان از هندزفری استفاده کنید.

Speaker : تماس را می توانید بر روی اسپیکر بگذارید ( مثل تماس های معمولی که بر قرار می شود)

Mute : اگر این گزینه را انتخاب کنید صدای دو طرف قطع می شود.

Bluetooth : می توان در هنگام تماس فایل را از طریق بلوتوس ارسال و دریافت کرد ( فعلا غیر فعال است)

تماس ورودی:

در تماس های ورودی شما ۳ گزینه مشاهده می شود که به صورت زیر است:

Answer: پاسخ دادن به تماس

Ignore : رد تماس (اگر تماس را قطع کنیم مخاطب تماس گیرنده پیغام Call Ended را دریافت می کند)

Reply with message : اگر این گزینه را انتخاب کنید تماس رد می شود و یک صفحه ظاهر می گردد که می توانید یک پیام به صورت متن برای مخاطب ارسال نمایید. توجه داشته باشید این پیام به صورت SMS نمی باشد و فقط به صورت کامنت برای مخاطب ارسال می شود. (اگر تماس را قطع کنیم مخاطب تماس گیرنده پیغام Call Ended را دریافت می کند سپس پیغامی که تنظیم کردید ارسال می شود)

 send audio files ( ارسال فایل های صوتی)

 • این قابلیت اپلیکیشن هم یکی دیگر از مواردی بود که واقعا جای خالی آن احساس می شد و درخواست های زیادی به کمپانی WhatsApp Inc شد که این مورد را اضافه کنند که این قالیت هم در این ورژن اپلیکیشن ضافه کرده اند. پسوندی که فعلا می توان ارسال کرد فعلا MP3 می باشد ولی کیفیت آن فرقی نمی کند به عنوان مثل شما می توانید mp3 320 , mp3 128 و … را ارسال نمایید که در آینده احتمال بیشتری می رود که سایر پسوند ها را هم اضافه کنند. برای ارسال فایل صوتی می بایست از منوی “…” گزینه ی attach سپس Audio را انتخاب نمایید. بعد از آن می توانید از فضای آبری OneDrive یا Phone را انتخاب کنید. اگر فایل های صوتی شما در قسمت مموری (SD CARD) قرار دارد گزینه ی آخر و فایل مورد نظرتان را از آنجا انتخاب کنید. حجم مشخصی برای ارسال اعلام نشده است و خودمان تا حجم ۱۲ مگ ارسال کردیم و مشکلی نداشت و به نظر می رسد محدودیتی در حجم فایل ارسالی وجود ندارد.

WHATSAPP NUMBER (تعداد باز نشده ها) :

۰

 • اگر دقت کرده باشید در بالا سمت چپ صفحه یک مورد اضافه گردیده است که جلوی کلمه ی WHATSAPP یک عدد نوشته شده است که در نگاه اول فکر می کنیم که تعداد پیام های نخوانده را نشان می دهد اما اینطور نیست. این مورد برای تعداد پیام های باز نشده ای می باشد که مخاطبین شما ارسال کرده است. به عنوان مثال اگر ۱۰ مخاطب هر کدام بریتان ۱۰ پیام ارسال کنند آن بالا فقط عدد ۱۰ را نشان می دهد و اگر شما پیام یک مخاطب را بخوانید عدد بالا ۹ را نشان می دهد که به این معناست پیام ۹ مخاطب دیگر هنوز خوانده نشده است. این مخاطب شامل گروه هم می شود و برنامه کاری به تعداد نخوانده شما ندارد فقط اعلام می کند که پیام های چند تعداد از مخاطبین هنوز خوانده نشده است.

Change notifications (تغییر نوتفیکیشن)

 • پیام نوتفیکیشن اپلیکیشن قبلا سبز رنگ بود الان مطابق با رنگ انتخابی خود گوشیتان شده است یعنی اگر رنگ منوی گوشیتان را آبی کرده باشید رنگ نوتفیکیشن هم آبی خواهد شد و در کنار پیام لوگوی واتس آپ هم نمایش داده می شود. رنگ خود متن که سفید است و سعی کنید یک رنگ منو انتخاب کنید که با رنگ سفید متضاد باشد و متن ها را به خوبی ببینید. حتی می توانید از منویSettings > Chat settings > text size اندازه فونت متن را بزرگتر کنید تا بهتر متن ها را ببینید.

مارک کردن پیام ها:

 • مارک کردن پیام یک مسئله ای است که هنوز کمپانی WhatsApp Inc. به نسخه ی ویندوزفونی اپلیکیشن اضافه نکرده است و در این ورژن تمرکز خود را بر روی این دو قابیت مهم قرار داده است اما این موضوع هم مهم می باشد و بهتر بود در این آپدیت این مورد را هم اضاف کنند. اما با یکی از تستر های این اپلیکیشن که در ارتباط بودیم اعلام کرد:

ما این درخواست را زیاد به کمپانی داده ایم اما اپلیکیشن WhatsApp ویندوزفون نیاز شدید به ارسال فایل صوتی و امکان تماس داشت که کمپانی دقت خود را بر روی این موضوع گذاشته بود و قرار است در آپدیت های بعدی مارک کردن پیام ها و در آینده امکان تماس تصویری هم اضافه شود. منتظر باشید…

نظر شما در مورد این آپدیت چیست؟

رضا راد وبسایت شخصی
رضا راد هستم 26 سالمه ساکن شیراز . لیسانس سخت افزار و لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم. امیدوارم پست هام نقشی در بالارفتن اطلاعات و دانش شما داشته باشه // تلگرام @manoffam

19 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

 • rshoohani گفت:

  توضیحات و محتوای عالی بود رضا جان متشکر

 • سعید محمدی گفت:

  مارک کردن پیامها الان توی نسخه ی بتا قرار گرفته و تو اپدیت بعدی منتشر میشه. منبع : nawzil10 در توییتر

 • Ali گفت:

  سلام آقا رضا قابلیت read recipes هم اضافه شده، ممنون

  • رضا راد گفت:

   این قابلیت نمایش کسانی که توی گروه پیاماتونو خوندن دیگه منظورتونه
   این توی نسخه ی قبلی بودش دوست عزیز

  • Ali گفت:

   نه آقا رضا، منظورم برداشتن تیک آبیه، توی تنظیمات، همون جا که میشه لست سینو مخفی کرد یه نگاه بندازین… ‎:)‎

 • :D قابلیت ارسال فایل صوتی و تماس رایگان واسه من تو این ورژن اومده
  ۶۲۰ :| :)

 • وحید محسنی گفت:

  مرسی رضا جان بابت بررسی بسیار عالی که انجام دادی

 • امیر گفت:

  BTS یا BTC ?!

 • محمد گفت:

  سلام
  قسمت bluetooth رو فکر کنم اشتباه گفتید.این برای زمانی هست که از هندزفری بلوتوس استفاده میشه و میتونید مکالمه رو به هندزفری یا گوشی منتقل کرد

 • hasti گفت:

  man lumia 720 daram. emrooz version jadid ro dl kardam. baz nemishe whatsappam!!!!nemidoonam moshkel chie! hazf kardam az aval install kardam vali aslan whatsapp baz nemishe! :(((

 • رهگذر گفت:

  اگه هنوز کسی هست که وین هفت و هشت عزیز :)) رو داره ۷٫۸اصلا واتس اپش رو بروز رسانی نکنه هم الارمش بی ریخت و بی روح شده هم از اون بدتر دیگه نمیتونی عکسها رو ببینی موقع فرستادن یعنی دیگه نمیشه بین عکسات عکسی رو انتخاب کنی و بفرستی !!!!! یه ری استارت کنم شاید درست شد! خیلی مزخرف شده تماس صوتی که نخواهد داشت دیگه چرا داغونش کردن؟

 • Taha Mosapor گفت:

  قابلیت دانلود آفلاین فقط تو نرم افزار واتس اپ برداشته شده.
  یعنی فقط از طریق استور میشه دانلود کرد و گزینه دانلودش تو سایت نیست!

 • علی گفت:

  سلام آقا رضا.خدمتت عارضم من دوساله لومیا ۶۲۰ دارم نرم افزارهای واتساپ و وایبر داشتم.الان چند وقتیه لومیا ۶۴۰ گرفتم نه واتساپ نه وایبر نصب میشه.شماره رو که میدم یه ذره لود میکنه بعد میگه مشکل اتصال اینترنت داری.در صورتی که تلگرام راحت نصب شد.میدونی مشکل کجاس؟
  اینترنت وای فای دارم باسرعت بالا کسی نگه با سیم کارت نرو.اصلا از سیم کارت استفاده نمیکنم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.