آیا هکرها این کریسمس نیز به شبکه Xbox Live حمله خواهند کرد؟

آیا هکرها این کریسمس نیز به شبکه Xbox Live حمله خواهند کرد؟

تنها چند ساعت دیگر تا کریسمس فاصله داریم. با این حال آیا سال خوبی با بازی های آنلاین خواهیم داشت، یا دوباره با مشکلاتی برای اتصال با Xbox Live روبه رو خواهیم بود؟ با ویندوزسنتر همراه باشید.

هکرها

Phantom Squad که ادعا کرده است در گذشته Xbox Live و Play Station Network را هک کرده است، یک بار دیگر تهدید کرده است که در جشن سال نو Xbox Live را هک خواهد کرد. این حمله که با پیام عدم دسترسی سرویس(DDoS)، نمایان میشود که با بارگیری بیش حد سرورها با ترافیک زیاد صورت میگیرد و باعث عدم پذیرش اتصال جدید و گاهی  از کار افتادن میشود.

اینکه آیا این حمله ها اتفاق می افتد یا باعث بروز خسارت ها میشود هنوز مشخص نیست. به طوری که نیروی ها تا بعد از حمله متوجه چیزی نمیشوند.

برخی کاربران Xbox Live در Reddit به بحث درباره ی این تهدید پرداخته اند. یکی از ردیتور ها به نام استالفوسد (Stalfosed) برای درک دلیل کار هکرها بسیار عصبانی بود و چنین میگوید:

من فقط میخوام بدونم چرا این کار و میکنن؟ آیا اینقدر بدبخت هستند که باید خوشی میلیون ها نفر را نابود کنند؟ فقط باعث تاسفه.

روبات:

مردم آگاه باشند، گروه DDoS که 3 ساعت پیش مسئولیت خراب کردن Steam را به عهده گرفتند، اعلام کرده اند که Xbox Live هدف بعدی است.

در ادامه به توضیحات روبات برای اعلام این حمله توجه کنید:

در ادامه به توضیحات روبات برای اعلام این حمله توجه کنید:

پاسخ این است که این افراد به سادگی بات نت های خود را تبلیغ میکنند.

گروه Lizard را به یاد دارید؟ آنها برخی مزخرفات Lulz را منتشر کردند و تلاش داشتند خانواده ها را با زور و با دور کردن افراد از کنسول هایشان در کنار یکدیگر نگه دارند. با این کار مزخرف خبر همه جا پیچید و مردم از هکرهای این گروه بسیار عصبانی بودند و بنابراین همه درباره ی این موضوع صحبت میکردند. پس از اینکه نیت واقعی این افراد آشکار شد، این خدم آن ها توسط بیت کوین اجاره شد.

در واقع بیشتر افراد در معرض مشکلاتی از این دست که میتوانند با مشکل هک DDoS رو به رو شوند اگر این مشکل در زمان های اوج مراسمات کریسمس رخ دهد مشکلی نخواهند داشت.

باور داشته باشید یا نه این تنها یک شیرین کاری ساده ی بازاریابی است.

اساسا، این حمله ها تبلیغی برای خدمات هکرها است. حمله به برنامه های محبوب مانند Xbox Live کمک میکند تا میزان علاقه مندی به این خدمات و نیروی پشتیبان آن ها آشکار شود.

باید صبر کنیم تا ببینیم آیا حمله ای صورت میگیرد یا نه. تا آن زمان، کریسمس مبارک!

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: Onmsft[/column]

مرجان حسین زاده وب‌سایت
مرجان حسین زاده هستم.فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.