نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

پیام های پی در پی ارتقا ویندوز، بسیاری از کاربران ویندوز 7 و ویندوز 8.1 را به ستوه آورده است. اما آنگونه که از گفته های مایکروسافت بر می آید، این اعلان ها قرار است به تاریخ بپیوندند.

یکی از مطالبی که در اعلان های عمومی روز پنج شنبه مایکروسافت ناگفته باقی ماند، قضیه خاتمه یافتن به روز رسانی های مجانی نسخه های 7 و 8.1 ویندوز به ویندوز 10 بود. و اینکه مایکروسافت در خصوص اعلان های گاه و بیگاه و بدافزار گونه ای که بر سر کاربران ویندوز 7 و 8.1 خراب می شوند، چه تمهیداتی اندیشیده است؟ جواب این است: آن ها ناپدید خواهند شد.

مایکروسافت در بیانه ای خطاب به سایت WinBeta گفته است:

جزئیات در حال نهایی شدن است. اما در 29 جولای فرآیند به روز رسانی مجانی به ویندوز 10 متوقف خواهد شد و متعاقبا از کامپیوترهای سطح جهان حذف خواهد گردید.

خدا را شکر

شرکت مایکروسافت اعلام کرده فرآیند حذف اعلان های حبابی (Pop Up) به زمان احتیاج دارد. بسیاری این عملکرد مایکروسافت را نمی پسندند اما واقعیت این است که این آپدیت های زورکی عملکردی نسبتا موفق داشته اند. این شرکت در روز پنج شنبه اعلام کرد که نزدیک به 300 میلیون کاربر فعال ویندوز 10 در جهان وجود دارد. این میزان نسبت به آوریل سال گذشته (270 میلیون کاربر) رشدی 30 میلیونی را شاهد بوده است.

در حال حاضر کاربرانی که از ویندوزهای نسخه 7 یا 8.1 استفاده می کنند می توانند اعلان های مربوط به به روز رسانی را غیر فعال نمایند. راحت ترین روش برای انجام این کار استفاده از ابزار GWX Control Panel است که این فرآیند را به صورت خودکار انجام می دهد.

تئوری های توطئه در خصوص ویندوز نیز مانند هر چیز دیگری فراوان است. اما سوال اصلی می تواند این باشد: مایکروسافت تا چه حد در خاتمه دادن به آپدیت مجانی به ویندوز 10 در 29 جولای جدیست؟ چرا که اگر این شرکت بخواهد فرآیند آپدیت مجانی خود را تمدید و یا (به سفارش بسیاری از منتقدین) همیشگی کند، اعلان های اعصاب خرد کن آن همچنان باقی خواهند ماند!


شما همراهان همیشگی ویندوزسنتر چه فکر می کنید؟ آیا این به روز رسانی ها ادامه خواهد یافت یا برای همیشه متوقف خواهد شد؟

 

4 Responses

 1. حمید رضا

  این میزان نسبت به آوریل سال گذشته (270 میلیون کاربر) رشدی 30 میلیونی را شاهد بوده است.
  تاریخ انتشار ویندوز 10 ژوییه 2015 هست پس جمله بالا اشتباه هست.بیزحمت اصلاح کنین.

  پاسخ
 2. syd.sadegh

  واقعا که باید خجالت بکشید با این تیتر زدن هاتون !
  برا دوستتون که پیام نمیدین دارین توی یه سایت خبری برا یه ملت خبر میذارین
  فکر نکنید بقیه هم مثل شما هستند و با الفاظ شما صحبت میکنند
  وااااااااااااااقعااااااااااااااااا متاسفم براتووووووووووووووووووووووون

  پاسخ
  • وحید محبی

   دوست عزیز Syd.Sadegh این تیتر نزدیک ترین ترجمه به تیتر اصلی مطلب است.

   پاسخ
 3. وحید محبی

  متشکرم از دقت نظر شما. اعداد به خاطر نسخه بتا بودن قالب جدید سایت دچار تغییرات شده اند.

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour