نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همیشه اشخاص مد گرا به دنبال اجناسی خاص هستند که بتوانند خودشان را از افراد متوسط جامعه جدا کنند. هر شخص بنا به سلیقه های مختلف به دنبال مدل مو ، لباس های مختلف و … می شود که این اجناس و تیپ های فشن هم زیاد دیده می شود.

فشن و مد گرایی

ما در این پست می خواهیم ببینیم که آیا داشتن یک گوشی لومیا باعث فشن شدن اشخاص می شود؟ آیا اشخاصی که به دنبال خاص بودن هستند به این دلیل این گوشی را انتخاب کرده اند؟ برای بررسی بیشتر این موضوع با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

Ariana-gallery-4-jpg

این روز ها مد گرایی امری مهم در بین جوانان و افراد مختلف شده است که افراط و تفریط هایی در آن دیده می شود. مد گرایی همیشه به چند دلیل انجام می گیرد. یکی از آنها وسیله ای برای خود آرایی و خود نمایی شخص است که بتواند جلب توجه کند و اگر بخواهیم بر اساس موضوع پست به این مورد بنگریم گوشی های لومیا به دلیلی رنگ بندی های مختلف می تواند بخش وسیعی از مد گرایی شخص را سهیم باشد. ممکن است که این سوال را از خود بپرسید که دلیل من از خرید گوشی لومیا چیست؟ مهمترین و سریع ترین پاسخی که به ذهن شما خطور می کند خاص بودن آن است و داشتن یک گوشی لومیا شما را از دیگر اشخاص جامعه جدا می کند.

1395167499-27.espe-wew_180314_213

حتی استفاده از گوشی های لومیا در بین فشن های کشور های مختلف زیاد شده است و اغلب به همراه پوشش لباس های فشن سعی به داشتن یک گوشی لومیای رنگی هم می کنند. اشخاصی که خود را از قشر مرفه جامعه می دانند دوست دارند که خودشان را به دیگران نشان دهد. حتی شده با خرید لباس های گران قیمت و پوشش های شبک به شهر و خیابان رفته تا دیگران به او نگاه کنند و آن را مورد ستایش قرار دهند. همانطور که گفته شد گوشی لومیا این امکان را برای این قبیل از افراد مهیا کرده است تا بتوانند با داشتن این گوشی خود را نسبت به باقی افراد شیک تر و فشن تر ببنید.

ممکن است شما از کسانی باشید که دائم در شهر تردد می کنید و با افراد مختلف سرو کار دارید. دوست دارید که دیگران گوشی شما را ببینید و از آن تعریف کنند. معمولا اشخصا گوشی ها را با لباس های خود ست می کنند و یا با استفاده از پوشش رنگ مخالف تیپ خود را زیبا تر می کنند. اگر در کنار این پوشش لباس یک گوشی لومیا هم داشته باشید دیگر همان چیزی می شودید که دوست دارید. در مکان های عمومی می توانید با گوشیتان کار کنید و آن را طوری دست بگیرید که دیگران به شما توجه کنند.WP_20121206_004

پس می توان گفت دارا بودن یک گوشی لومیا بر مد گرایی اشخاص تاثیر دارد و همین موضوع هم باعث می شود که طرفداران این گوشی روز به روز افزایش یابد.

نظر شما کاربران گرامی در خصوص به این موضوع چیست؟ آیا شما هم گوشی لومیا را به همین دلیل خریداری کرده اید؟

40 Responses

 1. Makan.H.G

  فقط طرفدارای اپل واسه کلاسش میرن اپل میخرن واقعا هم توی کلاس هیچی به اپل نمیرسه!بدجوری دیده میشه!

  پاسخ
  • 535

   انصافا اپل کلاس داره؟
   میری تو خیابون مغازه کوچه اونروز تو مترو هرکی و میدیدم اپل سیکس دستش بود یارو درب و داغون نمیدونست گوشی چیه سیستم عامل چیه سیکس اس دستش بود
   خاص بودن یعنی ویندوز فون اغراق نیست
   میری تو مهمونی همه خزروید دستشونه بچه دوسال تب در میاره بازی میکنه
   اونجاست که لومیاتو دربیاری فک همه میوفته
   اینه خاص بودن
   همین بسه

   پاسخ
  • Maziar

   فقط نظر خودمو میگم، تا این لحظه فقط یه نفر رو دیدم که گوشی اپل داشته باشه و آدم حسابی باشه، اونم استاد زبان تخصصیمون بود!!!
   غیر ایشون این گوشی رو فقط دست آدمهای بیسواد و عقده ای دیدم، طرف مکانیک هست اپل دستشه، که چی؟ بله من باکلاسم!! یه بار رفته بودم خدمات کامپیوتری یه پسر با یه قیافه عجیب اومد توو بوی گوسفند میداد، معلوم بود از ده اومده اما لباسهاش گرون قیمت بود، از گوشی اپل میپرسید که چه و چطوره!! میخواست اپل بخره، برای کلاسش!!
   یکی از دوستای همسایمون گوشی اپل داره اما تا پنجم ابتدایی خودنه ولی پدرش خیلی پولداره، گوشی رو که دستش دیدم تنها کاری که میتونست انجام بده زنگ زدن و اس ام اس فرستادن بود!!!
   وقتی رفتم لومیای خودمو بخرم، توی مغازه یه پسری اودم توو حدوداً 25 ساله، ظاهر مرتبی نداشت و معلوم بود که تحصیلات هم نداره، یکم گچی بود فک کنم کارگر ساختمان بود، اومد تو و از فروشنده پرسید گوشی اپل کدوماست، فروشنده بهش نشون داد، گفت این گوشی خوبه؟! فروشنده گفت بله، یه اندرویدی هم بهش نشون داد گفت کدوم گرونتره، جواب داد اپل، گفت همینو برام بزار میخرمش!!
   یعنی اپل شده گوشی افرادی که عقده جلب توجه دارن، مثل افرادی که کمبود محبت دارن و همه جا دنبال خود شیرین کردن هستن!
   اما فک نکنم کسی برای کلاس و کلاس بازی بره لومیا بخره، چون این گوشی متفاوت هست با هر گوشی که در بازار موجود هست، کسی که این گوشی رو میخره دارای افکار متفاوتی از دیگران هست، تعریفش از کارایی و هدف چیز دیگه ای هست. در نظر سنجی که چند ماه قبل در انجمن منفجر شده ویندوز سنتر انجام شد، بیشتر از 80% افراد مدرک تحصیلی کارشناسی و به بالا رو داشتن، خود این امار بیانگر سطح تفکر و فرهنگ اشخاص استفاده کننده از ویندوزفون هست، بدون شک افرادی که ویندوز فون رو انتخاب میکنن از قبل تحقیق کردن، کم و کاست هاشو شناختن، امنیت و متفاوت بودنش رو و اینکه چه کاراییهایی داره، این افراد معمولاً از طریق اینترنت این تحقیقات رو انجام دادن، و معمولاً این افراد افراد تحصیل کرده جامعه هستن که فقط به دنبال بروز اوری اطلاعاتشون هستن و رابطه ای با کلاس و عقده بازی ندارن.
   در یه جمله کوتاه: اندروید رو قشری که بیشتر دنبال سرگرمی هستن انتخاب میکنن، اپل رو قشری که دنبال کلاس بازی هستن و معمولاً سطح تحصیلاتشون کمه انتخاب میکنن، و ویندوزفون رو افرادی که متفاوت فکر میکنن و اکثراً از قشر تحصیل کرده و تجاری جامعه هستن انتخاب میکنن. البته همیشه استثنا هم وجود داره.

   پاسخ
  • jimiweber

   آقا مازیار، فک کنم شما یه مقداری پیاز داغشو زیاد کردی دیگه. خاطراتی که تعریف کردی خیلی دیگه اغراق آمیز بود. کارگر ساختمونی میاد 3 میلیون میده برا اپل؟ والا من هر چی این مدل آدمای با درآمد پایین دیدم گوشی هواووی دستشون بوده یا اصلاً اکثراً گوشیشون هوشمند نبوده. نمی دونم شما محلتون چقدر مرفهه که کارگراش اپل دستشونه!
   در ضمن، حالا دو نفر رو دیدی که ازشون خوشت نمیومده و اپل داشتن نیازی نیست به کل جامعه تصری بدی. بعدم اصلاً درست نیست در مورد شخصیت آدما بر اساس تیپ ظاهریشون تو کوتاه مدت نظر بدی. شما خودت فرض کن تو خونه یه باری جا به جا می کنی و لباست خاکی میشه. تو هم بدون توجه به این میری بیرون از خونه. دوست داری بقیه بهت بگن بی کلاس یا بی سواد یا بدتر از اون، دهاتی؟

   پاسخ
 2. Mehdi

  اولا که اگه بخواد این اسمای فشن و… بیاد روش من که هنوز از ادره پست نیومده میفروشمش.
  دوما این خارجیا چقد دارن از این زن ها استفاده ابزاری میکنن.همشون زنن

  پاسخ
 3. ATB

  خدایی اینو موافقم…گوشی لومیا خیلی طرفو خاص میکنه…واسم زیاد پیش اومده وقتی فهمیدن لومیا دارم فک کردن مخ کامپیوترم یا خیلی وضعم خوبه…خلاصه خیلی جذبش واس اطرافیان بالاس خیلی 8-)

  پاسخ
 4. نیلوفر

  وقتی گوشی شیک مثه 930 دستت باشه همه میپرسن گوشیت چیه
  تو میگی نوکیا لومیا 930
  میگه اندرویده ؟ میگی نه ویندوزه 10 روشه
  وقتی برمیداره کیفیت صفحه نمایشش رو میبینه
  وقتی دوربینش رو تست میکنه عکس میگیره
  وقتی میگی قیمتش بالای 1 میلیونه
  وقتی میگی 32 گیگ حافظه داره
  وقتی کاشیای زیبا و زنده رو میبینه
  و ….
  قیافه طرف ی جوری میشه . به این میگن خاص بودن.

  پاسخ
  • Makan.H.G

   خیلی ببخشیدا ولی اینا ک همش توی گوشیه!
   شما ک چسیبیدی به ۹۳۰ ردم نمیدی این پرچمدار ضعیفو ولی جز ۹۳۰ هر گوشی رنگی ک بگیری دستت
   با گوشیای ۱۰۰ تومنی هواوی هیچ معلوم نمیشه کدومه!
   اینایی ک میگی داخلشه مهم اینه کسی ک دستم دید بفهمه ک لومیا دستمه نه اینکه بیاد دستم ببینه داخلشو ببینه
   متوجه بشه فرق داره بعد بپرسه گوشیت چیه!
   من خودم ۹۳۰ سفید طلایی رو نو خریدم نو فروختم
   خیلی پشیمون شدم از این کار از هیچی خیلی بهتر بود
   مشکی طلایی میخواستم ک پیدا نکردم!

   پاسخ
 5. نیلوفر

  اهان یادم رفت . وقتی تو مجالس عروسی و جشن و … قراره عکس گرفته بشه همه بهت بگن نیلو موبایلت رو درار عکس بگیر یعنی علنا همه گوشی های حاضر در مجلس رو له کرده. خودتم که شاخ مجلس میشی

  پاسخ
  • sdt

   :-( :-( :-( درسته ویندوز و لومیا خوبه ولی اینایی ک شما میگی فک میکنم یکم اغراق باشه

   پاسخ
  • Hesam

   منم از وقتی لومیا خریدم عکاس خونه شدم هروقت میخوایم عکس بگیریم میگن با گوشی من.

   پاسخ
  • ali.j.sa

   سلام نیلوفر خانوم ،من ۹۳۰ دارم از وقتی به ویندوز ده اومدم مشکل میکروفون دارم همین دو بیاد اخریر رو گرفتم از شاخه ی اسلو ،بعضیا میگن سخت افزاریه با نوکیا کر تست کردیم و اینا باید میکروفون تعویض شه بضیا میگن نر افزاریه ،خوب اگه اینطور هست پس چرا درست نمیشه واقعا این مشکل ازار دهندس ،یه سوال دیگه اگر این مشکل نرم افزاری باشه باید همه ی ۹۳۰ ها تو وین ۱۰ این مشکل رو داشته باشن ،ایا همشون دارن یا فقط برا بعضی هاست ،اگر ممکنه کامل به من جواب بدین چون خیلی درگیرم ،مرسی

   پاسخ
  • نیلوفر

   تیم مایکروسافت در حال بررسی میکروفن ۹۳۰ هست. خود گابریل هم ی ماه پیش گفت در حال رفع باگ هستند. اما هیچ کس نمیداند مشکل چیست.

   پاسخ
  • ali.j.sa

   دمت جیزززژژ ،فقط یه سوال دیگه ،شمام این مشکلو داری یا نه؟

   پاسخ
  • mrmas

   بعدشم ببینن میکروفونش کار نمیکنه . اینهمه گوشی خوب لومیا هست شما چسبیدی فقط به این 930 . اگه اینجوریه منم 520 دارم حتی بهتر از 930 هست مشکل میکروفن هم نداره هر دوشون هم ویندوز 10 نصب میشه و روون اجرا میشه . بیشتر برنامه هایی که روی 930 نصب میشه روی 520 هم نصب میشه . پس فقط 930 تنها نیست . گوشیایی هم هستن بهتر از 930 مثل 1020 با اون دوربین بی رقیبش و 1520

   پاسخ
  • rza

   اگه احیانا تو همون مجلس عروسی بهت بگن نیلو بیا فیلمبرداری کن چطور؟؟؟؟؟روت میشه بگی صدا تو فیلم ضبط نمیشه!!!خانم فرجی شما فکر میکنی فقط خودت گوشی داری….فقط خودت توییتر داری و فقط شمایی که میتونی بری و مثلا با گابریل و بقیه بقول خودت چت خصوصی کنی.یعنی کلا از همه چی حتی از نقطه ضعف های گوشیتم داری برای بقیه کلاس میزاری

   پاسخ
  • مسعود

   آآآآخ دست رو دلم نزاررر!! منم مث تو انقد پیش دوستام پز 930 مو داااادم که آخر از دستم پرت شد مستقیم رو سنگ صفحش شیکست! 450 تومن خرجشه!!! :cry:

   پاسخ
  • علی

   نیلوفر خانوم موندم !! مگه مجلساتون چطوریه که هیشکی یه دوربین دیجیتال معمولی هم نداره ؟!!
   من خودم ویندوزفون دارم که اومدم تو این سایت ، ولی خیلی عجیبه که گوشی اپل رو اینطوری میبینی !!!!!!!
   گذشته از همه اینا ، اسم من علی هست ، ولی اگه کلاسش واست پایینه میتونی منو مارتین صدا کنی !!

   پاسخ
 6. مهدی۲۴

  اینو واقعا از روی صداقت میگم الان اگه برید بازار موبایل هزاران نفر ومیبینید که همشون انواع گوشیای مختلفی دارند از ایفون گرفته تا گلکسی و الجی وهواوی و….که اگه دقت کنید انگار همگیشون شبیه همن وهیچ چیز خواصی ندارند وهیچ تفاوت زیادی هم باهم ندارند به اون صورت ،الان اونی که ایفون چینی برمیداره با اونی که تصلشو برمیداره هیچ فرقی نمیکنه،،،،باورتون نمیشه من خودم عشق گوشی دارم یه روز خیابان جمهوری حرکت میکردم طبق عادت به گوشیای مردم که دستاشونه نگاه میکردم وهیچ چیز جالی نبود تا ایینکه دست یه دختر یه گوشی خاص وعجیب دیدم گوشیه زرد رنگ با قاب سبز رنگ طوری ست کرده بود که واقعا کنجکاوشدم ببینم گوشیش چیه جالب اینجا بود لباسهای دختره با سبزو زرد ست شده بود نزدیکتر رفتم دیدم ۱۵۲۰داره جالب اینجا بود خودم هم ۱۵۲۰دارم،راستش کلی حسرت خوردم که چراسفیدشو گرفتم هیییییییییی،ولی خداییش لومیا ها خیلی خاص اند من قبلا گلکسی اس فور داشتم مدل چهار هسته یی ولی برای کسی مهم نبود ولی حالا که لومیا دارم واقعا احساس خاص بودن دارم واز انتخابم پشیمون نیستم

  پاسخ
  • محمدرضا

   غلط میکنه اونقد چاقه و وزنش و کم نمیکنه یکسرم پای تویتر نشسته جم نمیخوره هی میگه این هفته بیلد نمی دیم ویندوز موبایل با تاخیر میاد و …….بجای این پای تویتر نشستنا اگه دنبال کارای ویندوز 10 بود نیاز به عمل جراحی قلب نداشت ایشالله سرطان پروستات بگیره

   پاسخ
 7. سیروس رحمانی

  من وقتی 920 گرفتم یه ماه بعدش 1020 اومد دقیقا گریم درومد همیشه دوست داشتم 1020 داشته باشم درسته 920 همین الانم عشقه و هیچ کم نمیاره اما حتی الان هم 1020 زرد با یه قیمت مطلوب گیرم بیاد میخرم
  اما 920 خداییش خیلی شیکه توی این سال ها هرکی می دید میگفت بده ببینم گوشیت چیه

  پاسخ
  • mehran

   من هم لومیا ۹۲۰ قرمز دارم که از همون لحظه که گرفتمش عاشقش هستم و دارای کیفیت ساخت بالایی است و واقعا تو هر جا که ببینن میپرسن گوشیت چیه و الان ۱۵۲۰ زرد مات دارم که عالیه فقط الان تو پیش نمایش باتری بسیار ضعیف شده عوض اینکه پنج روز نگه داره هفده ساعت و یک ربع نگه مبداره ، و تنها ایراد این گوشی شیشه گوریلا گلس ۲ که روی گوشیهای از این ارزونتر مثل ۱۳۲۰ ۳گزاشتن، گوشی جدید بخرم باز هم اینا رو نگه میدارم ، وقتی که میخوام اوباهت گوشی رو به رخ بکشم از ژله سیاه شدش در میارم مثل خورشید تو چشم میره.

   پاسخ
 8. msorkhpost

  ((پس می توان گفت دارا بودن یک گوشی لومیا بر مد گرایی اشخاص تاثیر دارد و همین موضوع هم باعث می شود که طرفداران این گوشی روز به روز افزایش یابد)) ‎:|‎ تهه نتیجه گیری بود یعنی.

  پاسخ
 9. کروش

  خخخخخخهخخهخخخخخخخخخخخخخخ
  هاهاهاهاهاهاهاهاهاها
  گوشیه لومیا-مد گرایییییییی
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  هاهاهاهاهاهاهاهاها

  پاسخ
 10. 535

  انصافا اپل کلاس داره؟
  میری تو خیابون مغازه کوچه اونروز تو مترو هرکی و میدیدم اپل سیکس دستش بود یارو درب و داغون نمیدونست گوشی چیه سیستم عامل چیه سیکس اس دستش بود
  خاص بودن یعنی ویندوز فون اغراق نیست
  میری تو مهمونی همه خزروید دستشونه بچه دوسال تب در میاره بازی میکنه
  اونجاست که لومیاتو دربیاری فک همه میوفته
  اینه خاص بودن
  همین بسه

  پاسخ
 11. kharchng

  زمانی که تروفی و اچ دی 7 داشتم که همه میگفتن آخه بیچاره گوشی نداره یه 1100 بگیریم واسش-بعد که 8اس گرفتم همه گفتن ایول چند میلیون پول اینو دادی؟الان که 640 ایکس ال گرفتم میگن بدبخت بجای اینکه پولتو بریزی دور برو واسه خودت یه گوشی بخر :))
  کلا احساس خاص بودن میکنم :دی

  پاسخ
 12. omid

  باطریه ۱۵۲۰ چی درست میشه؟؟ دهنمو سرویس کرد
  با عکس گرفتن خاموش میشه

  پاسخ
 13. mehdiaryanpooya

  دوستان سلام، منم موافقم، لومیا یا ویندوزفون واقعاً خاصن، من ۵۲۵ دارم بزودی امیدوارم ۹۵۰ بخریم?

  پاسخ
 14. D.KING

  این داستان خاص بودن برای چند سال پیشه ، نه الان که همه تقریبا مدلهای مختلف و سیستم عامل های دیگه رو تجربه کرند یا تجربه کاری شخص دیگه ای رو تو نزدیکی خودشون داشتن ، الان هم آیفون داشتن هم کلاسی نداره ، واینکه بگیم لومیا داریم پس خاصیم زیاد موافق نیستم ، یکی از دلایل مهمی که مردم تز دیدن گوشی های ویندوزی تعجب میکنند و کنجکاو میشند نوع سیستم عامل و کاشی ها و طراحی فلتی هست که داره ، معمولا تعریف طراحی و نوع سیستم عامل ها به شکل ظاهری بک گراند و چینش آیکن ها هست که زبان طراحی ویندوز باعث شده که ، هرکسی که تا ه امروز تجربه کاری رو باهاش نداشته باشه رو کنجکاو خودش کنه ، نه علاقه مند ، وگرنه اگر سهم ویندوز بیشتر از این بشه نمیشه گفت خاص هست ، و زیاد هم به فشن ربط نداره

  پاسخ
 15. ReZa

  با قاب هایی که الان واسه گوشیا هست ، دیگه ترکیب رنگ بی معنیه
  دیگه ظاهر گوشی معنی نداره
  ولی جالبه اکثر کسایی که لومیا دارن ، از قاب استفاده نمیکنن

  پاسخ
 16. amirdz

  عاغا رک راست به من بگید واقعا اپل چیییی داره که همه میخرن؟اگه یه چیز قانع کننده داره منم بخرم
  اگه به کلاسه که الاغ سواری هم کلاس داره.
  چی داره؟ :-?

  پاسخ
  • kharchng

   داداش الان که پیاز کیلویی 4 هزار تومنه گونی پیازم دستت بگیری ملت میگن با کلاسیه-کلا هرچی کمتر داشته باشی و بیشتر خرج کنی(اونم الکی) یعنی با کلاسی.نصف بیشتر کسایی که دارن یا قسطی خریدن یا پول قرض کردن یا وام گرفتن.

   پاسخ
 17. سحر

  آقا من یه روز اپل رفیقمو گرفتم دستم شارژ هزاری رو دو تومن حساب میکردن از وقتی لومیا گرفتم شارژا مفتی شده فک میکنن جاواس

  پاسخ
 18. امینو

  مردم درک ویندوزفون رو ندارن متاسفانه. طرف فوق لیسانس مکانیک داره استاد دانشگاه دولتیه! می پرسه گوشیت چیه؟ میگم مایکروسافته! میگه منظورت هوآوی؟؟؟ میگم نه عزیزم مایکروسافت یه شرکت آمریکاییه. هوآوی یه شرکت چینیه چه ربطی دارن به هم؟؟!! با قیافه متفکرانه میگه: نه مایکروسافت در اصل همون هوآویه مارک جدید زده (اینم استاد دانشگاهمون :laugh: :laugh: :laugh: )

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour