آپدیت های امنیتی مایکروسافت موسوم به بسته های سه شنبه تا 14 مارس به تعویق افتاد

آپدیت های امنیتی مایکروسافت موسوم به بسته های سه شنبه تا 14 مارس به تعویق افتاد

دو روز قبل در 14 فوریه 2017 اعلام شد که مایکروسافت برای نخستین بار بسته های سه شنبه خود را به تعویق می اندازد. بسته های سه شنبه، آپدیت هایی امنیتی هستند که مایکروسافت سه شنبه های دوم هر ماه در اختیار کاربران سیستم عامل و نرم افزارهای تولیدی خود (مانند آفیس) می گذارد. با ویندوزسنتر همراه باشید…

این بار اما مایکروسافت به جای انتشار معمول این به روز رسانی ها بیانه زیر را در انجمن TechNet منتشر نموده و اعلام کرده که تصمیم گیری در خصوص تعویق بوجود آمده در ثانیه های آخر قبل از منتشر نمودن این آپدیت انجام گرفته است.

اولویت نخست ما این است که بهترین تجربه ممکن از مدیریت و حفاظت از سیستم ها را در اختیار مشتریانمان قرار دهیم. امروز و در آخرین ساعات قبل از انتشار آپدیت همیشگی مان متوجه وجود مشکلی که ممکن بود بسیاری از کاربرانمان را تحت تاثیر قرار دهد گردیدیم. به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این به روز رسانی منتشر نشود. پس از بررسی ها و رایزنی های بعمل آمده مقرر گردید تا این به روز رسانی های امنیتی تا ماه آینده به تعویق افتد. ما از کاربران به دلیل اختلال احتمالی حاصل از تغییر بوجود آمده در برنامه همیشگی مان پوزش می طلبیم.

مایکروسافت روز گذشته بیانه فوق را به صورت زیر به روز رسانی نمود. اگرچه هیچ گونه توضیحی در خصوص این اختلال به وجود آمده منتشر نگردیده است.

ما به روز رسانی بعدی را طبق برنامه به عنوان بسته های سه شنبه در تاریخ 14 مارس 2017 منتشر خواهیم نمود و برنامه مذکور را ادامه خواهیم داد.

وقفه ای که از آن سخن به میان رفت، وقت کافی را برای متخصصان در راستای بسط و توسعه بسته های امنیتی به ارمغان خواهد آورد. اما این فاصله زمانی زیاد در مقابل باعث ایجاد ریسک های احتمالی برای کاربران خواهد گردید. به عنوان مثال، نرم افزار Adobe Flash Player در ماه جاری برای تمامی مرورگرها به جز Microsoft Edge به روز رسانی شد. این در حالی است که آپدیت های این نرم افزار برای مرورگر مشهور مایکروسافت همواره به همراه بسته های سه شنبه منتشر می گردد و مطمئنا این تعویق بوجود آمده باعث دلسردی بسیاری از کاربران خواهد گردید.

خبر دیگر اینکه متاسفانه نباید به زودی منتظر حل مشکلی که در ویندوز 10 موبایل باعث خرابی عکس های گرفته شده توسط کاربران می شد بود. منابعی در داخل خود شرکت مایکروسافت اعلام کرده اند که این شرکت در مورد بسته های به روز رسانی و بیلد خود دچار مشکل گردیده است. مشکلی که شاید دلیل اصلی به تعویق افتادن بسته های سه شنبه باشد. متاسفانه این شرکت در خصوص این موضوع هیچگونه توضیحی نداده است.

[divider]پیوست[/divider]

[column size=one_half position=first ]منبع: NeoWin[/column]

وحید وب‌سایت
علاقه مند به فیلم، کتاب و بازی های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.