نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

خوش آمدید، هکر های عزیز! امروز با آموزش هک پسورد وای فای مودم ها در خدمت شما هستیم. با ویندوزسنتر همراه باشید.

وقتی وا‌ی-فای در اواخر دهه‌ی 90 میلادی توسعه پیدا کرد و محبوب شد، امنیت مساله‌ی چندان مهی نبود. برعکس اتصالات باسیم، هرکسی می‌توانست به راحتی به اکسس پوینت (AP) های وای – فایی متصل شده و ترافیک اینترنت به سرقت ببرد، یا حتی بدتر؛ اطلاعات در حال تبادل را شنود کند.

اولین تلاش برای امن کردن اکسس پوینت ها “Wired Equivalent Privacy ” یا امنیت همسنگ با اتصال سیمی، به اختصار WEP نام گرفت. این روش رمزنگاری مدت زیادی مورد استفاده بود و چندین ضعف امنیتی نیز در آن کشف شد. پس از آن این روش به صورت گسترده با متد دیگری به نام WPA2 جایگزین شد.

علی رقم ضعف های شناخته شده‌ی این روش، هنوز بسیاری از این اکسس پوینت ها در حال استفاده هستند. نگارنده که اخیرا (حدود سال 2013) در یکی از بزرگترین شرکت‌های پیمانکار وزارت دفاع آمریکا در ایالت ویرجینیا مشغول به کار بوده است، معتقد است حدود یک چهارم اکسس پوینت های مورد استفاده در ساختمان این شرکت از WEP استفاده می‌کرده‌اند.

هک وای‌فای وای-فای wi-fi

ظاهرا تعداد قابل توجهی از کاربران خانگی و کسب و کار های کوچک، اکسس پوینت های مورد استفاده‌ی خود را سالها پیش خریداری کرده و پس از آن هرگز ارتقا نداده‌اند و به عدم امنیت این دستگاه ها باور ندارند یا لااقل اهمیت نمی‌دهند.

ضعف امنیتی موجود در WEP این متد رمزنگاری را در مقابل چندین تکنیک آماری رمزگشایی آسیب‌پذیر کرده است.WEP برا رمزنگاری از متد RC4 بهره می‌برد، RC4 از یک کلید تصادفی برای شروع اعتبارسنجی استفاده می‌کند و نکته‌ی مهمتر آنکه در طراحی WEP این  رشته‌ی تصادفی اولیه هر 6000 بار تکرار می‌شود.بنابراین اگر تعداد کافی از این رشته ها را در اختیار داشته  باشیم قادرخواهیم بود تا کلید را رمزگشایی کنیم.

حالا ممکن است از خودتان بپرسید وقتی من به وای فای خودم متصل هستم و به اینترنت دسترسی دارم، چرا باید بخواهم مودم دیگران را هک کنم؟ خب از زوایای مختلف می‌توان به این سوال پاسخ داد

اول اینکه، اگر وای فای شخص دیگری را هک کنید می‌توانید بدون به جا گذاشتن اثری از خودتان وبگردی کنید، یا به طور دقیق تر از آی پی شخص دیگری برای مرور وب استفاده کنید. دوم آنکه، پس از هک کردن وای فای شخص، قادرید به کمک ابزرهایی چون WireShark و tcpfump، اطلاعات در حال مبادله ی آنها را شنود کرده و از آن‌ها جاسوسی کنید. و سوم آنکه اگر دانلود های حجیم انجام می‌دهید، این کار را با ترافیک و هزینه‌ی دیگران انجام خواهید داد.

هک وای‌فای وای-فای wi-fi

اجازه دهید هک کردن WEP را با یکی از بهترین ابزار های در دسترس برای هک وای-فای یعنی Aircrack-ng شروع کنیم. هک کردم وایرلس یکی از کارهای مورد علاقه ی ما است.

ما در آموزش حاضر از توضیع “بک ترک” لینوکس استفاده خواهیم کرد. نسخه‌ی جدیدتر بک ترک، کالی لینوکس نام دارد و در صورتی که از این دیستروی جدید استفاده می‌کنید نیز مراحل کار یکسان خواهد بود.

جهت آموزش نصب کالی میتوانید به این مطلب مراجعه کنید.

گام اول

باز کردن Aircrack-Ng در بک ترک

بیایید پس از باز کردن بک ترک مطمئن شویم که مودم وایرلس ما توسط سیستم شناخته شده و قابل استفاده است.

iwconfig

هک وای‌فای وای-فای wi-fi

توجه داشته باشید که در اینجا آداپتور بی سیم مورد استفاده‌ی ما توسط بک‌ترک شناسایی شده و Wlan0 نام گرفته است. دستگاه شما ممکن است Wlan1 یا Wlan2 نام گرفته باشد.

گام دوم

در این مرحله آداپتور وایرلس را در حالت مانیتوینک و پایش قرار می‌دهیم. برای این کار دستور زیر را تایپ کنید:

Airmon-ng start wlan0

هک پسورد وای فای

توجه داشته باشید که نام interface توسط airmon-ng به mon0 تغییر کرده است.

گام سوم

حالا لازم است ترافیک در حال تبادل را ذخیره کنیم. برای اینکار از دستورات airmon-ng به همراه اینترفیس mon0 بهره می‌بریم.

Airodump-ng mon0

هک وای‌فای وای-فای wi-fi

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید تمامی اکسس پوینت های موجود در محدوده‌ی ما قابل مشاهده هستند.

گام چهارم

ضبط اطلاعات از یک اکسس پوینت به خصوص را شروع می‌کنیم

همانطور که در اسکرین شات بالا مشاهده‌ می‌کنید چندین اکسس پونت با رمزنگاری WEP در محدوده‌ی ما وجود دارند. خب بیایید دومین مودم لیست با ESSID به نام “wonderhowto” را هدف بگیریم. خب BSSID مربوط به این اکسس پوینت را کپی کرده و کپچر کردن اطلاعات را شروع می‌کنیم.

Airdupm-ng –bssid 00:09:5B:6F:64:1E –c 11 –w WEPcrack mon0

هک پسورد وای فای

این دستور پاکت ها مربوط به شبکه ی wonderhowto بر روی کانال 11 را کپچر کرده و در فایلی به نام WEPcrack و در فرمت pcap ذخیره می کند. این دستور به ما اجازه می‌دهد پاکت های‌ کافی برای کرک کردن کلید WEP را جمع‌آوری کنیم. البته اگر به حد کافی صبور باشیم!

اما ما صبور نیستیم و دوست داریم همین حالا مودم را هک کنیم. بنابراین، برای اینکار لازم است به اکسس پوینت مورد هدف پاکت تزریق کنیم.

حالا باید منتظر بمانیم تا کسی به این اکسس پوینت وصل شود. با اتصال این دستگاه جدید، ما MAC آدرس مربوط به آن را برای تزریق پاکت به این اکسس پوینت استفاده خواهیم کرد. همانطور که در پایین اسکرین‌شات می بینید کسی به وای فای wonderhowto متصل شده است. خب همه چیز برای یک حمله‌ی موفق مهیاست!

گام پنجم

برای فهمیدن مک آدرس دستگاه و تزریق پاکت از دستور airplay-ng استفاده خواهیم کرد. چیزی که حالا به آن نیاز داریم دانستن BSSID اکسس پوینت و مک آدرس مربوط به کلاینت متصل به آن است. ما با داشتن این اطلاعات پاکت های ARP را کپچر و هزارن بار به مودم ارسال می‌کنیم تا به تعداد کافی رشته‌ی شروع یا IV برای کرک کردن WEP به دست آوریم.

    aireplay-ng -3 -b 00::09:58:6F:64:1E -h 44:60:57:c8:58:A0 mon0

هک پسورد وای فای

حالا با تزریق ترافیک کپچر شده‌ی ARP به اکسس پونت، IV های تولید شده را در فایل WERcrack،که پیشتر ایحاد کرده بودیم ذخیره می کنیم.

گام ششم

کرک کردن پسورد

وقتی چند هزار رشته‌ی IV درون فایل WEPcrack در اختیار داشته باشیم تنها چیزی که به آن نیاز داریم اعمال دستور aircrack-ng بر روی این فایل است

Aircrack-ng WEPcrack-01.cap

هک پسورد وای فای

اگر به تعداد کافی IV به دست آورده باشیم، رمز وای فای بر روی صفحه نمایان خواهد شد، این رمز که معمولا به شکل هگزادسیمال نمایش داده می‌شود تمام چیزیست که برای اتصال به مودم مورد هدف احتیاج دارید. به سادگی از این پسورد برای اتصال به مودم مورد نظر استفاده کنید.

نکته مهم: آموزش فوق جهت افزایش اطلاعات علاقمندان قرار داده شده است و مسئولیت استفاده نادرست بر عهده خود کاربران است.

برای استفاده از آموزش های بیشتر در زمینه‌ی هک وای فای باز هم به ویندوزسنتر سر بزنید. اگر در مورد هریک از مراحل توضیح داده شده سوالی دارید یا در جستجوی آموزش به‌خصوصی هستید، ما را از طریق کامنت ها آگاه کنید.

پیوست

36 Responses

 1. ارسلان

  این کالی لینوکس یه سیستم عامله؟؟؟
  یعنی در کنار ویندوز هم میشه ازش استفاده کرد؟؟؟
  امکان هک وای فای با گوشی های اندرویدی هم وجود داره من خودم دیدم،امکانش هست برای اندروید هم آموزش رو قرار بدید؟

  پاسخ
  • رادمهر کمالی

   کالی سیستم عامل جدا و کاملی هست. از توزیع های لینوکس هست که لینک آموزش نصبش داخل همین مطلب هست. امکان هک با گوشی اندرویدی توسط اپلیکیشن های آماده بدون نیاز به دانش خاصی انجام میشه.

   پاسخ
 2. x2

  رسما آموزش دزدی گذاشتین رو سایتتون بعد میگی مسئولیت استفاده نادرست به عهده کاربر است!!!مگه هک کردن وای فای استفاده درستم داره؟‎:|‎

  پاسخ
  • رادمهر کمالی

   این اصول همه دنیا هست. این سبک آموزش ها برای افزایش سطح سواد کاربران حرفه ای قرار داده شده و کاربرد امنیتی داره. نه اینکه کسی سو استفاده کنه.با چاقو هم میشه به کسی صدمه زد هم میشه کلی کار مفید انجام داد…

   پاسخ
   • بهراد

    درود برشرفت ! واقعا بدتر و آشغال تر از کسی که فضولی میکنه تو کار وب نویس ها نداریم !!! درود بر شرفت که با آرامش جواب یک بلانسبت حیوون رو خوب دادی … همیشه پیروز و زنده باشید

   • omid

    افرین جواب خوبی بود واقعا جالب بود مثالتون

 3. .

  یعنی چی مسؤلیت استفاده نا درست به عهده کاربره؟
  خودتونم نوشتید هک وای فای برای چه کاراییه
  کدوم یکیشون مفیده؟
  رسما دارید دزدی یاد مردم میدید
  مگه فقط زدن جیب مردم دزدیه؟
  وای فای هر کی رو هک کنی داری از حجمی استفاده می کنی که طرف پولشو داده
  این اتفاق برای شما بیفته طرفو پاره می کنید حالا اینو دارید یاد ملت میدید؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • ابراهیم محاجری

   دوست عزیز تا حالاپیش اومده پشورد وای فای خودتون رو یادتون بره؟ اینروش برای اون زمانه.
   با احترام

   پاسخ
   • Me

    یه سوراخی هم زیر مودم هست! اونم برا همون کاره!!

 4. rahim

  باسلام و ضمن تشکر از سایت خوبتون
  دو تا سوال داشتم
  اول اینکه برای هک حتما باید wps فعال باشه یا نه میشه هر نوع وایفایی رو هک کرد
  دوم اینکه ایا کالی در زمینه هک قوی تره نسبت به نرم افزار هایی که برای اندروید ویا کامپیوتر هست

  پاسخ
  • ali-zzr

   درود. نخیر از روش های aircrack و روش های مشابه نیازی به روشن بودن wps نیست.

   خب معلومه کالی(لینوکس) از همه قوه تره و ابزار های بیشتری هم داره.

   پاسخ
 5. ali-zzr

  بازم که این روش مثل wpa-wpa2 نیاز به پسورد لیست قوی داره(البته رمزنگاری wep بسیاز ضعیف هستش). یا باید طرف رو بشناسی اطلا عاتی مثل شماره تلفن یا اسم اعضای خانوادش یا شماره شناسنامه ای چیزی بلد باشی ازش تا پسورد لیست مناسبی خودت درست کنی تا بتونی هکش کنی به این سادگیا هم نیست که من توی همین ساخت پسورد لیست به مشکل خوردم هر پسورد لیستی از نت میگیرم و خودم میسازم بازم نتونستم مودم طرف رو هک کنم. تازه اگر پسورد لیستت حجمش بره بالا اوووه چندین ساعت طول میکشه تا cpu بتونه جستجو کنه اگر پسوردش باشه واست پیدا کنه مگر اینکه core i7 باشه بازم زیاد طول میکشه.

  درکل اگر کسی روشی برای هک کردن بدون پسورد لیست و بدون فیشینگ و wps بلده بنده رو درجریان بذاره ممنون میشم. تبادل اطلاعات خوبه D:

  پاسخ
 6. Hadi

  سلام. مطلب بسیار مفیدی هست و عالی. من دقیقا یک مودم دیگه توی شرکت مون هست و میخوام رمز وافای شو هک کنم . من این برنامه ها کلی لینوکس و VMware Workstation Pro , رو هم دانلود کردم . نسخه های مختلف 32 و 64 بیتی هم تست کردم و توی درایو مجازی گیر کردم. یکی که روی ویندوز 10 نصب نمیشه لینوکس توی درایو مجازی. یکی هم توی کامپیوتر دیگه ویندوز 7 32 بیتی نصب کردم اما باز لینوکس اخر بالا نمیاد. موندم چی به چی اصلا. لطفا مشخصات دقیق سیستم و لینک های نسخه های اصلی رو خودتون کامل بذارین.

  پاسخ
 7. Hadi

  شما خیلی سر بسته توضیح دادین. اصلا نگفتین دستورات رو باید کجا دقیقا وارد کنیم. گام به گام دقیق تر با فیلم اموزشی بذارین. بعدشم مگه پسورد لیست هم میخواد ؟ مثل کرکر های قدیمی که توی یاهوو بودن واسه کرک کردن پسورد ها. اگه کرک لیست بخواد خیلی مسخرس که .

  پاسخ
  • رادمهر کمالی

   اولا که در تصاویر کاملا واضح هست که محیط کنسول بک ترک 5 (کالی لینوکس فعلی) هست. ثانیا برای استاندارد WEP پسوورد لیست نیاز نیست. ثالثا این مطلب جنبه علمی و افزایش سواد برای افراد آشنا داره، آموزش هک برای کاربران آماتور نیست که بخان بشینن وای فای هک کنن.

   پاسخ
   • عارفه

    سلام ممنون از توضیحاتتون
    من همه این مراحل و رفتم ولی یه مشکلی دارم
    اینه که IV اصلا تولید نمی کنه همش صفره

 8. amir

  باسلام ممنون از پست هک وایفای همه چیزش درسته فقط من یه مشکل دارم تو مرحله اول وقتی iwconfigرومیزنم هیچ اسمی بهم نمیده لطفا کمک کنید ممنون

  پاسخ
 9. parvaneh20011

  نمیشه یه فیلم قرار بدین کامل توضیح بدین من گیج شدم با فیلم دقیق توضیح بدین کالی لینوکس چیه اصلن؟

  پاسخ
 10. احسان

  سلام ، من روی لپ تاپم ماشین مجازی ویرچوال باکس رو نصب کردم و کالی لینوکس 2017.3 رو روش نصب کردم موقعی که من دستورات aircrack رو وارد میکنم ظاهرا یه پیامی میاد که هیچ شبکه وا فایی پیدا نشد میخواستم راهنمایی کنید آیا از لحاظ سخت افزاری چیزی لازمه ؟ آیا آداپتور وای فای لازمه با توجه به اینکه لپ تاپ ها خودشون گیرنده وای فای دارن ؟؟

  پاسخ
 11. مسعود

  ببخشین میشه بگین چطوری مودم روبه کالی بشناسونیم…..همون پورت فوردواردینگ هست ؟اگه هست چطوریه ممنون میشم

  پاسخ
 12. Xz

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  وای فای هایی که اوپن هستند ولی هر کاربر اکانت خاصی دارد و بعد از زدن اکانت وپسورد نت وصل میشه رو چطوری هک کنیم

  پاسخ
 13. امیر

  با سلام و عرض خسته نباشید من همه ی مراحل رو رفتم ولی یه مشکل دارم میگه نمیتونه وای فای رو شناسایی کنه ممنون میشم اگه به من جواب بدید

  پاسخ
 14. ممد

  من میگم عالیه حرف نداره ولی کاس تو ویندوز 10 هم کار می کرد

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour