نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

دارندگان گوشی های ویندوزفونی اغلب از نبودن نرم افزارهایی چون زاپیا جهت انتقال سریع اطلاعات از طریق وایفای رنج می برند.همانطور که می دانید با استفاده از نرم افزار ShareIt نیز می توانید این کار را انجام دهید،اما هر دوگوشی بایستی به یک اینترنت منبع خارجی متصل شوند؛این مورد چندان خوشایند نیست چون شما ممکن است در هر مکانی امکان استفاده از وایفای منبع را نداشته باشید.در این مطلب به شما چگونگی انتقال فایل از طریق wifi بدون استفاده از اینترنت خارجی را آموزش خواهیم داد.(منظور از اینترنت خارجی مودم های Adsl ،وایمکس و … می باشد)

روش اول استفاده از نرم افزار ShareIt:

۱٫ نرم افزار Share it را از اینجا دانلود و نصب کنید.

۲٫ در Setting گوشی وارد Cellular+SIM شده و Data connection را فعال کنید.

wp_ss_20150429_0001

۳٫ در همان منوی Setting،از قسمت System،گزینه ی internet Sharing را انتخاب کنید.سپس کزینه ی Sharing را فعال کنید.

wp_ss_20150429_0002

حال گوشی شما در واقع به یک وایفای منبع تبدیل شده است و طرف مقابل شما باروشن کردن وایفای خود میتواند به اینترنت گوشی شما متصل شده و از نت سیم کارت شما استفاده کند.همچنین می توانید در همان منوی Internet Sharing از قسمت پایین نام ویا پسوورد اتصال اینترنت خود را تغییر دهید. پس از متصل شدن گوشی دوستتان به وایفای گوشی شما از طریق گفته شده،در واقع هر دو گوشی به یک اینترنت وصل هستند.

۴٫ نرم افزار ShareIt را باز کنید.برای ارسال فایل گزینه ی Send را زده با تپ کردن بر روی علامت + و سپس علامت … ،فایل مورد نظر را از قسمت phone انتخاب کنید.سپس در قسمت بعد روی علامت send تپ کنید.در مرحله ی آخر بایستی دوست شما نیز نرم افزار Share it خود را باز کرده و گزینه ی Recieve را بزند.حال علامت گوشی دوست شما در صفحه نمایشتان ظاهر شده وبا تپ کردن روی آن میتوانید فایل خود را ارسال کنید.

wp_ss_20150429_0011  wp_ss_20150429_0004  wp_ss_20150429_0006  ۶۰b90d63-8eaa-47ac-9cb3-cea6fb9be9bf

۵٫ برای دریافت فایل نیز فقط کافیست گزینه ی Recieve را زده و منتظر دریافت اطلاعات از طریق دوستتان بمانید.

روش دوم استفاده از نرم افزار Wi-Fi File Sharer :

۱٫ نرم افزار Wi-Fi File Sharer را از اینجا دانلود و نصب کنید.

۲٫ سپس مراحل ۲ و ۳ از حالت قبل را انجام دهید تا هر دو گوشی به یک اینترنت متصل شوند.

۳٫ نرم افزار Wi-Fi File Sharer را باز کنید.در بالا یک کد مشاهده میکنید که با وارد کردن آن در مرورگر گوشی طرف مقابل و زدن پسوورد مربوطه، به اطلاعات گوشی شما دسترسی پیدا میکند و می تواند اطلاعات را درافت و یا ارسال کند. همچنین میتوانید از پایین سمت راست،گزینه ی کد QR استفاده کنید که در این حالت دیگر نیازی به وارد نمودن کد ندارید.

                     wp_ss_20150429_0009                    wp_ss_20150429_0010

۴٫ حالت سریع نیز برای انتقال فایل به گوشی شما وجود دارد.کافی است بر روی View Quick Share Files/Do a Quick Send تپ کنید.در این حالت دیگر نیازی به وارد کردن پسوورد نیست.

Untitled-6

مقایسه ی دو روش باهم:

 • روش اول راحت تر بوده و تنها مشکل آن این است که با توجه به اینکه اکثر گوشی های دوستان اندرویدی و یا ios بوده و آنها معمولا نرم افزار ShareIt را ندارند و شما هم نمیتوانید آنها را مجبور به دانلود این نرم افزار کنید!
 • در روش دوم فقط به وجود نرم افزار در گوشی شما وابسته بوده و لزومی به نصب بودن آن در گوشی طرف مقابل نیست.

اگر سوالی بود در قسمت نظرات بنویسید.

3 Responses

 1. ساحره چمنی

  شبیه جوکه فعلا باید صبر کنیم و صبر کنیم تا بشه بدون این دردسرا و پیچیدگیها راحت نرم افزار شر ایت رو باز کنیم و بتونیم فایلی بفرستیم و دریافت کنیم.

  پاسخ
 2. omid

  با شیریت فرستادم فایل رو
  ولی نرم افزار دومی یکم باحاله
  ینی جالبه

  پاسخ
 3. rezaaa

  سلام ممنون از این همه مطالب مفید دمتون گرم.سوال دارم چجوری میتونم برنامه ها یا بازیارو به گوشی یا کامپیوتر دیگه ی ارسال کنم ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour