نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

پروژه‌ی ساخت یک آزادراه کابلی اینترنتی خصوصی توسط دو غول دنیای تکنولوژی -یعنی مایکروسافت و فیسبوک- کلید زده شد. آزادراه اینترنتی مایکروسافت و فیسبوک قرار است در کف دریا ساخته شود و از آمریکا به اسپانیا برود. هدف از این کار فراهم کردن سرعت و پهنای باند لازم برای پروژه‌هایی مثل واقعیت مجازی (virtual reality) و خدماتی مانند تماس‌های تصویری است. برای بررسی بیشتر این موضوع با سایت تحلیلی خبری ویندوز سنتر همراه باشید.

پروژه‌ی مشترک مایکروسافت و فیسبوک یک نمونه‌ی جدید برای جایگزینی شرکت‌های خصوصی در حوزه‌هایی است که پیش از این عمدتا در اختیار بخش عمومی و دولت‌ها بوده‌اند. در فازهای بعدی، این آزادراه از اسپانیا به بقیه‌ی کشورهای اروپایی و بعد هم آفریقا، خاورمیانه و آسیا خواهد رفت تا شبکه‌ی خصوصی جهانی مایکروسافت و فیسبوک را بسازد.

کار ساخت این آزادراه از آگوست 2016 آغاز خواهد شد و گفته می‌شود فاز اول آن تا اکتبر 2017 به پایان خواهد رسید. پیمان‌کار پروژه شرکت Telefónica از اسپانیاست که دسترسی اولیه را در اختیار دو شرکت نام‌برده خواهد گذاشت و بعد، امکان دسترسی به این آزادراه را به شرکت‌های دیگر نیز خواهد فروخت.


نظر شما کاربران گرامی سایت ویندوز سنتر در خصوص این موضوع چیست؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour