نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همان طور که به شما وعده داده بودیم، تیم ویندوزسنتر با حضور در محل برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ ایران اوپن، گزارشی اختصاصی را از این مسابقات جذاب برای شما تهیه کرده است. پیش از این در پستی جداگانه برندگان این دوره از مسابقات را به اطلاع شما عزیزان رساندیم که برای مطالعه ی این مطلب می توانید بر روی این قسمت کلیک کنید.

مسابقات ربوکاپ امسال با حضور 320 تیم از کشور های مختلف جهان از جمله ایران، آمریکا، کره جنوبی، آلمان ،چین و کانادا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

2016-04-09_20-56-59

ابتدا تصویری ببنید از المان زیبایی که در محل برگزاری مسابقات نصب شده بود که در نوع خود جالب به نظر می رسد:

اما جدای از مباحث فنی مسابقات امسال، می خواهیم تا نگاهی متفاوت به مسابقات این دوره داشته باشیم. یکی از موارد جالب توجه حضور پررنگ گوشی های ویندوز فونی در دستان شرکت کنندگان و همچنین مسئولان برگزاری مسابقات بود که برای ما نیز جالب توجه بود. برای اینکه شما هم با این فضا آشنا شوید، چند تصویر را در این رابطه تهیه کرده ایم که با هم می بینیم.

اما یکی از مواردی که توجه ما را به خودش جلب کرد، استفاده ی زیاد از ویندوز 10 در رایانه های شرکت کنندگان در این مسابقات بود. همان طور که می دانید سهم ویندوز 10 از بازار سیستم عامل ها در جهان در حدود 15 درصد می باشد، اما در محل برگزاری مسابقات شاهد بودیم که بیشتر شرکت کنندگان از رایانه های مبتنی بر ویندوز 10 استفاده می کردند. این مسئله به خوبی نشان می دهد که ویندوز 10 موفق شده است جای خود را در میان این دست از کاربران باز کند. در صحبتی که با تعدادی از شرکت کنندگان در مسابقه داشتیم اکثرا از عملکرد ویندوز 10 ابراز رضایت داشته و بیان می کردند که سرعت پردازش آن ها در ویندوز 10 نسبت به قبل بهبود یافته است.

در ادامه با یکی از اعضای تیم کره ای RoManSa هم صحبت شدیم. تیم آن ها در قسمت ربات های نجات شرکت کرده بود و ما با یکی از اعضای این تیم مصاحبه ای را ترتیب دادیم.

2016-04-09_21-25-01

از آقای Yitaek Kim پرسیدیم که برای آماده سازی ربات های خود از چه نوع پلتفرم هایی استفاده می کنند. او بیان اینکه این تیم کره ای از پی سی های مبتنی بر ویندوز 10 استفاده می کنند، بار دیگر مشاهدات ما را تایید کرد. اما در زمینه ی پلتفرم های موبایل آقای Kim اعلام کرده که معمولا از سیستم عامل iOS استفاده می کنند، چرا که از ابتدا با آن کار کرده اند و به آن عادت دارد. اما بعد از اینکه تیم ویندوزسنتر با او صحبت کرد و ایشان بیشتر با سیستم عامل ویندوز 10 موبایل آشنا نمود، آقای Kim نسبت به سیستم عامل موبایل مایکروسافت علاقه مند شد و ابراز امیدواری کرد که در مسابقات سال آینده استفاده ی بیشتری از ویندوز 10 موبایل داشته باشد.

در ادامه تصمیم گرفتیم با یکی از هموطنان در این رابطه صحبت داشته باشیم.

2016-04-09_21-39-55

احسان بجستانی عزیز نیز ضمن تایید استفاده از ویندوز 10 بر روی پی سی تاکید کرد که از عملکرد سیستم عامل جدید مایکروسافت کاملا راضی است و تصمیم دارد تا در سال های آینده نیز از ویندوز 10 استفاده کند. اما قسمت جالب ماجرا زمانی بود که در هنگام مصاحبه گوشی ایشان زنگ می خورد و متوجه می شویم که ایشان یکی از طرفداران پر و پا قرص ویندوز فون می باشد.

2016-04-09_21-39-02

او ضمن ابراز خوشحالی از اینکه مایکروسافت ویندوز 10 موبایل را برای گوشی اش (لومیا 1520) عرضه کرده است، اعلام کرد که نسبت به آینده ی این پلتفرم بسیار امیدوار است و بی صبرانه منتظر معرفی سرفیس فون توسط مایکروسافت می باشد.

در پایان شما را دعوت می کنیم تا گالری تصاویر زیر را که توسط عکاس ویندوزسنتر گرفته شده است، مشاهده بفرمایید تا هرچه بیشتر با فضای این مسابقات آشنا شوید.

به امید دیدار شما عزیزان در مسابقات ربوکاپ سال آینده

با تشکر از بهنام رفیعی به خاطر انجام هماهنگی های لازم

3 Responses

 1. saeed

  ویندوز فون مال آدمایی که میخوان با اکثریت فرق داشته باشن یا واقعاً خاص هستند.
  عین کسایی که لینوکس تو pc خودشون استفاده میکنن. :-P

  پاسخ
 2. احمد ملکی

  بسیار عالیه باز هم از این کارای زیبا بکنید
  خسته نباشی ابراهیم جان

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour