نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

همانطور که می دانید، چند ساعت قبل، مایکروسافت رویداد سالیانه خود را اجرا کرده و محصولات جدید خود را معرفی نمود. حال مایکروسافت بر روی بروزرسانی سالیانه خود کار می کند و قصد دارد که در سال 2017 آن را منتشر سازد. تا الان، این بروزرسانی نام رداستون 2 را یدک می کشید که البته نام نهایی آن نبود. امروز بالاخره مایکروسافت نام نهایی این بروزرسانی بزرگ سالیانه را نهایی کرده و آن را “Creative Update” نامید. این بروز رسانی بزرگ سالیانه قرار است در اوایل سال 2017 میلادی به دستگاه های ویندوزی برسد که علاوه بر بهبود و رفع مشکلات، ویژگی های جدیدی را به همراه خواهد داشت.

در این بخش، به ویژگی های این بروز رسانی می پردازیم. با ویندوز سنتر همراه باشید.

MyPeople

مایکروسافت ویژگی جدیدی را در نوار ابزار ویندوز 10 با نام MyPeople در نظر گرفته است که می توانید با دوستان صمیمی خود راحت تر ارتباط برقرار کرده و اشتراک گذاری کنید.

mypeoplebar

این ویژگی در اسکایپ ایجاد شد و در GroupMe و آفیس نیز به کار گرفته شد که می توانید به سرعت با دوستان خود پیام داده و در ارتباط باشید. همه این ارتباطات و اشتراک گذاری ها بر روی دسکتاپ شما بوده و در دسترس شماست.

OneDrive File Placeholders

همانطور که می دانید، مایکروسافت در سال 2015 ویژگی OneDrive File Placeholders را از ویندوز 10 حذف کرد که با این کار دل خیلی ها را شکست. دلایل مایکروسافت برای این کار دلایلی آورد که خیلی از کاربران با آن مخالف بودند، به همین دلیل این ویژگی دوباره در رداستون 2 مشاهده شد.

مایکروسافت در شروع سال 2016، قول داد کا placeholders دوباره برخواهد گشت و با نام “On-Demand Sync” شناخته می شود. بیلدهای آخری که توسط کاربران اینسایدر نصب و تست شده است، چندین سرنخ از برگشت این ویژگی یافت شده است.

ظاهر جدید Windows Defender

مایکروسافت Windows Defender را با ظاهری جدید بروز کرده و با Creator Update خواهد آمد. در این طراحی، همه چیز واضح تر و در دسترس تر دیده می شود.

newdefender

بهبود Microsoft Edge

مایکروسافت با Creators Update تغییراتی را به مرورگر خود خواهد آورد. اولین نکته قابل توجه برای کاربران هالولنز است که می توانند اشیای سه بعدی را در مرورگر Edge ببینند.

tabsiveusededge

برای کاربران دسکتاپ نیز، سربرگ های عملکردی بهتری پیدا می کنند. این ویژگی به بهبود عملکرد این مرورگر کمک شایانی می کند.

بهبود Action Center

actioncenterrs2

Action Center مجموعه ای از بهبود ها را در Creator Update دریافت کرده است. در این بروز رسانی، ظاهر برخی اعلان ها تغییر کرده، که شامل آیکون های Quick Access هم می شود. مایکروسافت در این بروز رسانی، راحت تر می توانید روشنایی را تغییر داده و تنظیم کنید.

بهبود شخصی سازی ویندوز

personalizationra2

مایکروسافت گزینه های بیشتری برای شخصی سازی ظاهر ویندوز در اختیار کاربران قرار داده است که در آن می توانید رنگ عنوان پنجره ها را نیز تغییر داده و طیف رنگی بیشتری در اختیار دارید.

بهبودهای برنامه ایمیل

mail%20app%20improvements

مایکروسافت ویژگی های جدیدی را در برنامه ایمیلی ویندوز 10 در بروز رسانی Creators Update ارائه کرده است. ایمیل ها در صفحه جدید باز می شوند و می توانید در quick actions به سرعت پاسخ ایمیل ها را بدهید و می توانید با @ مخاطبان را mention کنید.

Paint سه بعدی

screen-shot-2016-10-11-at-09-49-31

یکی از بزرگترین تغییراتی که در بروز رسانی Creators Update وجود برنامه Paint سه بعدی است که مدل های سه بعدی نیز را می توان به آن اضافه کرده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

پشتیبانی Bluetooth GATT از گجت های پوشیدنی

مایکروسافت ادعا می کند که Bluetooth GATT از گجت های پوشیدنی پشتیبانی می کند. GATT یکی از مهمترین شرکت هایی مانند Fitbit است که از Bluetooth برای ارتباط و پاسخ به اعلان ها در گجت های پوشیدنی استفاده می کند.

هنگامی که خاموش شد من را مطلع کن!

pwilo

مایکروسافت در حال کار برروی قسمتی است که وقتی یک اعلانی در ویندوز ظاهر می شود، به کاربر بگوید که آنها می توانند وضعیت یک برنامه را، وقتی که خاموش شد، اعلام نمایند. تمامی اطلاعات مورد نظر توسط کورتانا یافت شده و اعلام  می شود.

قابلیت Continuum برای گوشی ها

ویندوز 10 رداستون 2 تمرکز زیادی برای ویژگی ها و افزایش کارایی ویندوز 10 موبایل انجام داده است. مایکروسافت در حال کار و گسترش قابلیت Continuum بوده تا محیط و کاربری ویندوز 10 موبایل را همانند ویندوز 10 PC کند، مثل اجرای چندین پنجره و بخش Action Center.

مواردی که از Continuum در ویندوز 10 موبایل رداستون 2 انتظار می رود:

  • هنگامی که یک مانیتور در حال کار است، دیگری در حالت انتظار بماند.
  • گوشی در جیبتان بوده و بصورت وایرلس به داک متصل باشد.
  • صفحه start قابل تنظیم باشد
  • کلیدهای ترکیبی همانند PC به گوشی بیاید.

Groove Music Maker

groovemusicmaker

اگرچه مایکروسافت بطور رسمی از Groove Music Maker رونمایی نکرد ولی انتظار می رود در Creators Update دیده شود. مایکروسافت روی این برنامه در حال کار بوده و قصد دارد آن را گسترش دهد.

منبع: windowscentral 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour