نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

در یادداشت قبلی 6 بازی رایانه ای خشن را به شما معرفی کردیم. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، پارامترهای موثر در انتخاب این فهرست بیشتر از همه، خشونت بی دلیل بر علیه شهروندان عادی بوده و چیزی که بیشتر از همه بازی کردن آن ها را آزار دهنده می کند نیز همین موضوع است. در دنیایی که قتل و غارت، جنگ و آدم کشی بیداد می کند، چه لزومی دارد لحظاتی که در خانه قرار است صرف ایجاد آرامش و لذت بردن از ساعات استراحت بشود، همان تصاویر همیشگی را در اختیارمان قرار بدهند؟

خشن ترین بازی ها

CODMW2

4- Call of Duty: Modern Warfare 2

خب من هم می دانم که در جنگ قرار نیست نقل و نبات پخش کنند و آنچه نصیب آدم می شود فقط گلوله و رنج و عذاب و مرگ و آوارگی است و راستش اصلا هم انتظار ندارم که یک بازی کامپیوتری در مورد جنگ چیزی غیر از این را نشان بدهد. اما COD: MW2 که در سال 2009 توسط کمپانی Activision منتشر شد، خشونتی وصف ناپذیر را در یکی از سکانس های مشهور خود به نمایش می گذارد. قسمتی که شخصیت اصلی داستان بوسیله اسلحه رگبار تمام اتوماتیکش به کشتار شهروندان معمولی و بی دفاع در فرودگاه می پردازد. این صحنه باعث بوجود آمدن مناقشات زیادی در بین مخالفین بازی های رایانه ای و موافقین آن ها در گرفت. اما من نیز به عنوان یکی از موافقین سرسخت بازی های رایانه ای، در مقابل این صحنه کشتار جمعی بازی COD: MW2 کاملا متحیر شده ام! بسیاری این صحنه وحشتناک را از عوامل انگیزه دهنده به قاتلان و تروریست ها می دانند که در مواردی خود این قاتلین نیز به آن اعتراف کرده اند. به عنوان مثال آندره بریویک، شخصی که در نروژ به به کمپ اردوگاه دانش آموزان و والدین آن ها حمله مسلحانه کرده بود، این بازی را یکی از انگیزه های خود معرفی نمود.

 manhunt

3- Manhunt

این بازی که توسط شرکت Rockstar در سال 2003 و 2004 تولید و به بازار عرضه شد، بی شک یکی از خشن ترین بازی های رایانه ای موجود است. در این بازی شما به عنوان یک زندانی محکوم به اعدام باید از زندان فرار کنید و افرادی را که در مقابل آزادی شما قرار می گیرند به طرز وحشیانه ای بکشید. این بازی فقط یک حق انتخاب برای شما قائل است، آن هم حق انتخاب ابزاری که می خواهید با آن بقیه را به قتل برسانید! این ابزار شامل اره برقی، چاقو، داس، چکش، چوب بیس بال، شمشیر و … بوده و یکی از بدترین نحوه به قتل رساندن دشمنان، استفاده از کیسه پلاستیکی است که احساس وحشت عجیبی در کاربر ایجاد می کند. در این بازی انواع و اقسام نحوه های آدم کشی آموزش داده می شود و صحنه هایی همچون تماشای به قتل رساندن تک تک افراد خانواده شخصیت اصلی داستان توسط او در تلویزیون حقیقتا اعصاب بازیکن را درب و داغان می کند. این بازی را علاوه بر قرار دادن در مقام سوم فهرست مان، مستقیما به سطل آشغال می اندازیم!

Hatred 

2- Hatred

این بازی به غایت خشن در 1 ژوئن 2015 توسط شرکت Destructive Creations منتشر شد. داستان این بازی، جریان زندگی یک بیمار روانی و قاتل وحشی به نام Crusader (به معنی سرباز جنگ های صلیبی) است که نسل کشی عظیمی در نیویورک به راه می اندازد و هر پلیس یا شهروندی را که در مسیر او قرار می گیرد به طرز وحشیانه ای به قتل می رساند. صدای التماس شهروندان که در مقابل او از عبارت “تو را به خدا مرا نکش” استفاده می کنند و بلافاصه شلیک گلوله یا فرو کردن چاقو در سر و قلب آن ها آنقدر آزار دهنده است که کمتر کسی حاضر به ادامه بازی می شود. این بازی به دلیل این داستان سادیستی و صحنه های بسیار خشن موجود در آن در مقام دوم فهرست ما قرار می گیرد. اگر نگران سلامتی اعصاب و روان خود هستید، دور این بازی خط بکشید.

 Postal 2 

1- Postal 2

Postal 2 بازی تیراندازی اول شخص تولیدی شرکت Running With Scissors است که در سال 2003 به بازار آمد. در نگاه اول، از نام کمپانی تولید کننده این بازی (به معنی دویدن با قیچی) می توان دریافت چه چیزی در انتظار ما خواهد بود! در این بازی شما نقش شخصی به نام Postal Dude را دارید که همراه با همسرش در خانه ای زندگی می کند. او موظف است یک سری وظایف روزانه را که توسط همسرش به او واگذار می شود انجام دهد. این وظایف مانند خرید کردن، به کلیسا رفتن و … کارهای ساده روزمره ای به حساب می آیند و تا اینجای کار هیچ مشکلی در خصوص این بازی وجود ندارد. اما روش انجام این وظایف بر اساس خواست بازیکن می تواند بی اندازه خشن باشد. از تکه تکه کردن شهروندان معمولی تا آتش زدن حیوانات مختلف. از منفجر کردن مردم عادی تا بریدن سرهایشان و فوتبال بازی کردن با آن ها. در یک کلام: این بازی به شدت وحشتناک است و هیچ حد و مرزی در خشونت ورزی برای آن تعریف نشده است. به طوری که این بازی فقط برای جامعه گریزان افراطی لذت بخش خواهد بود.

بی هیچ شکی، Postal 2 خشن ترین بازی تاریخ بازی های رایانه ای است و در فهرست ما نیز در مقام نخست قرار می گیرد. توصیه دوستانه ما به شما علاقه مندان به بازی های کامپیوتری این است: هرگز به این بازی نزدیک هم نشوید!

در پایان، از شما همراهان ویندوزسنتر می پرسیم: شما کدام یک از بازی های فهرست خشن ترین بازی های ما را بازی کرده اید؟ احساس خودتان به هنگام بازی کردن آن ها را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

7 Responses

 1. سهیل

  تو بازی manhunt یه قسمتش باید یکی یه در رو برات باز میکرد.. برای این کار سر یکی از نگهبانا رو با تبر میزدی و جلوی در نگه میداشتی تا یارو در رو باز می کرد بعد به محض باز شدن با تبر به یارو حمله می کردی و دخلشو می آوردی!!!

  پاسخ
  • سیامک

   دقیقا داشتم به همین فکر می کردم
   تو قسمت قبلی واسه Dead Space بهتر بود اون صحنه سوزن و چشم رو میذاشتین از Dead Space 2 -ـــــ-
   Condemned هم می تونست تو لیست باشه. اگه لیست ترسناک ترین بازی ها زدین، فراموشش نکنین.

   پاسخ
 2. مجتبی

  من پوستال یک رو بازی کردم تا اخرش رفتم خیلی هم با حال بود

  پاسخ
 3. مریم

  عجب چیزای توپین
  همین امشب دانلودشون میکنم..مخصوصا شماره ی یک رو
  مرسی بابت این پست

  پاسخ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour