نام‌نویسی

پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

مایکروسافت اخیرا یک برنامه سه ماهه برای پیدا کردن باگ های دو ابزار که جزیی از Visual Studio 2015 هستند به راه انداخته است و در طی آن به افرادی که این باگ ها را پیدا کنند جایزه می دهد.

جایزه 15 هزار دلاری

این برنامه برای نسخه بتای Core CLR در نظر گرفته شده است که موتور عملگر .Net Core و ASP.NET محسوب می شود. این دو چهارچوب های (Framework) مایکروسافت برای ساخت صفحات و اپلیکیشن های اینترنتی بوده و به صورت کد باز هستند.

بری دورانز (Barry Dorrans)، رهبر تیم امنیتی ASP.NET طی یادداشتی در وبلاگ خود می گوید: هر چه چارچوب های ما امن تر باشند، به همان اندازه اپلیکیشن های شما امن خواهند بود.

او در ادامه می افزاید: تمام پلتفورم های پشتیبانی شده ای که .Net Core و ASP.NET بر روی آن ها اجرا شود (به جز نسخه بتا 8) برای کسب این جایزه قابل قبول خواهند بود. چرا که نسخه بتا 8 پشته های شبکه ای (Network Stack) را بر روی OS X و Linux در بر نمی گیرد.
در نسخه های بعدی بتا و RC منتشر شده ما، هر نسخه بین پلتفورمی که پشته های شبکه ای را با همان میزان پایداری و امنیتی که بر روی ویندوز دارد اجرا نماید مشمول شرایط این برنامه (ارائه جایزه) خواهد بود.

مقدار جوایز از 500 تا 15000 دلار تعیین شده است. اگر چه مایکروسافت اعلام نموده بر اساس میزان کیفیت و پیچیدگی داده های ورودی، میزان جایزه را افزایش خواهد داد. این برنامه از 20 اکتبر شروع و در 20 ژانویه 2016 پایان می یابد.
بیشترین جایزه به کسی اهدا خواهد شد که باگ های کد های راه دور (Remote Code Execution) را شناسایی و همزمان با ارائه ابزاری برای اصلاح آن، گزارشی مبسوط نیز ارائه کند. در طرف دیگر، شناسایی رخنه های امنیتی در اپلیکیشین های اینترنتی همراه با گزارش مختصری از آن ها جایزه ای 500 دلاری در پی خواهد داشت.

مایکروسافت یکی از محدود شرکت هایی به حساب می آید که اهدا پاداش به محققان مستقل در ازای کارهایشان را با آغوشی باز می پذیرند. بزرگترین فایده این گونه برنامه ها این است که افراد متخصص بیشتری کد ها را بازخوانی کرده و در نتیجه احتمال یافتن باگ ها افزایش می یابد.

نظر شما همراهان ویندوز سنتر در خصوص چنین برنامه هایی چیست؟

پسندیدم(10)نپسندیدم(0)

2 نظر

  • فرد

   فقط برای IDE جدیدش که اگه اشتباه نکنم اسمشو گذاشته Visual Studio Code که فقط IDE هست و همه ی قابلیت ها رو نداره! اما بازم تو همون حد من می گم از Eclipse بهتره! :-))

   پسندیدم(4)نپسندیدم(0)
   پاسخ دادن

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما ارزشمند هستند.

Developed by Nasour Naghipour