نام‌نویسی
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

شرکت مایکروسافت بر روی یک قابلیت چدید برای سیستم‌عامل ویندوز 10 مشغول به کار است و این‌بار، این سازنده به دنبال ارائه قابلیتی است که استفاده از منوی استارت را در مقایسه با قبل، کاربردی‌تر می‌کند. براساس یک گزارش جدید، مایکروسافت بر روی تغییراتی برای به‌روزرسانی Creators Update ویندوز 10 کار می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا چندی کاشی مختلف را در یک پوشه در منوی استارت در کنار هم داشته باشند. برای جزئیات بیشتر، همراه ویندوزسنتر باشید.

تصویر منتشرشده توسط وب‌سایت mspoweruser، قابلیت پوشه‌بندی کاشی‌های زنده را در منوی استارت سیستم‌عامل ویندوز 10 به نمایش می‌گذارد و البته، همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این قابلیت چندان جدید نیست. هم‌چنین، امکان تغییر اندازه پوشه‌های ایجادشده نیز برای کاربران در نظر گرفته شده است.

همگام‌سازی بیشتر نسخه دسکتاپ سیستم‌عامل ویندوز 10 با نسخه موبایلی آن

Creators Update

اگر از یک گوشی مجهز به سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل استفاده می‌کنید، احتمالاً با قابلیت دسته‌بندی کاشی‌های مربوط به برنامه‌های مختلف در یک پوشه آشنایی دارید و این ویژگی، باعث می‌شود تا صفحه Start Screen شلوغ به‌نظر نرسد. عرضه قابلیت مشابه برای نسخه دسکتاپ سیستم‌عامل ویندوز 10، با این هدف صورت می‌گیرد تا محصولات عرضه‌شده با سیستم‌عامل ویندوز 10 به یک‌دیگر شباهت بیشتری داشته باشند.

البته باید بدانید که در این قابلیت، پین‌کردن پوشه‌های درایوهای مختلف رایانه شما بر روی منوی استارت غیرممکن است و قابلیت  دسته‌بندی کاشی‌های مربوط به برنامه‌های مختلف در یک پوشه، تنها برای دسترسی راحت‌تر به کاشی‌های چندین برنامه ارائه خواهد شد و این موضوع برای کاربرانی که از منوی استارت برای دسترسی به برنامه‌های مدنظر خود استفاده می‌کنند، کاربردی است.

به احتمال زیاد، قابلیت دسته‌بندی کاشی‌ها در بیلد بعدی سیستم‌عامل ویندوز 10 برای کاربران برنامه ویندوز اینسایدر، منتشر خواهد شد. البته در حال‌حاضر، عرضه بیلدهای جدید برای کاربران برنامه ویندوز اینسایدر به دلیل تعطیلات سال نو میلادی تا اوایل ماه ژانویه، به تاخیر افتاده است.

برای کاربرانی که از نسخه پایدار سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند، انتظار می‌رود که این قابلیت به همراه به‌روزرسانی Creators Update در بهار سال آینده ارائه شود.

ماه ژانویه برای مایکروسافت از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا این سازنده باید در ماه آینده میلادی، توسعه قابلیت‌های جدید برای سیستم‌عامل ویندوز 10 را به پایان برساند و سپس در مدت باقی‌مانده به روال گذشته، بر روی عیب‌زدایی و پایداری هرچه بیشتر به‌روزرسانی Creators Update یا همان رداستون 2 متمرکز شود.

پیوست
منبع: Softpedia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Developed by Nasour Naghipour