نام‌نویسی

پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.

این بار قصد داریم خبری در مورد کوهی در میماس (قمر زحل) در ویندوزسنتر بنویسیم. با ما با اخبار داغ نجومی همراه باشید.

کوه میماس (قمر زحل)

میماس

سایه‌ی دهانه آتشفشانی هرشل بر روی میماس (قمر زحل) نشانه و معیاری از اندازه دیواره دهانه این آتشفشان و قله مرکزی آن به ما می‌دهد.

این قمر یخی به نام کاشف آن ویلیام هرشل نام گذاری شده که دهانه آتشفشانی آن 86 مایل (معادل 139 کیلومتر) تقریباً یک سوم قطر این قمر (246 مایل یا 396 کیلومتر) عرض دارد.

دهانه‌های آتشفشانی این برخوردهای سهمگین عموماً قله‌ای در مرکز خود دارند. جالب است بدانید که قله هرشل به بلندی کوه اورست در زمین است.

از میماس تصویری می‌بینید که پشت به نیمکره‌ی زحل است. شمال میماس رو به بالا و 21 درجه به سمت چپ کشیده شده است. این عکس توسط دوربین زاویه منحنی فضاپیمای کاسینی در 22 اکتبر 2016 با استفاده از ترکیب فیلترهای طیفی نور فرابنفش 338 نانومتر انداخته شده است.

این عکس در فاصله‌ای بالغ بر 115000 مایل (معادل 185000 کیلومتر) از میماس و در زاویه 20 درجه مواجه با خورشید انداخته شده است. مقیاس تصویر 3300 فوت (معادل یک کیلومتر) برای هر اینچ می‌باشد.

مأموریت فضاپیمای کاسینی همکاری بین ناسا، آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس فضایی ایتالیاست. آزمایشگاه پیشرانش جت که بخشی از موسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا است، بخشی را برای مدیریت ماموریت علمی ناسا در واشنگتن بر عهده دارد. مدارگرد کاسینی و دو دوربینی که در آن وجود دارد، طراحی، توسعه و نصب شده در JPL می‌باشد. مرکز عملیات عکس برداری در مقر مؤسسه علوم فضایی بولدر کلورادو می‌باشد.

پیوست
پسندیدم(3)نپسندیدم(0)

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظرات شما برای ما ارزشمند هستند.

Developed by Nasour Naghipour